бесплатни P&P*******7-8ММ 3 ред поблагородна Образован Бел Бисер Ѓердани

бесплатни P&P*******7-8ММ 3 ред поблагородна Образован Бел Бисер Ѓердани

DEN 805.00
DEN 1007.04
 

Тековен
Количина на стоки

Ако влажна, дозволете бисери да се исуши пред да оставајќи ги настрана.
Ние добредојдовте на мало, трговија на големо и кориснички налог.
Бидете сигурни да се земе од вашиот бисер прстени пред да се пријавите рака и телото креми.
Ви благодарам многу повторно.
Ако сте задоволни со мојата стоки и услуги, ве молиме дајте ми пет ѕвезди за да ме охрабри да се направи подобро и подобро.
Избрише вашиот бисери со мека, lint-слободен крпа, веднаш штом ќе ги однесе надвор.
- Со одличен квалитет и прифатлива цена, слатководни бисер стана популарна алтернатива на Akoya бисер и јужна море бисер. Секој објект ние нудиме е поддржан од 100% гаранција за квалитет. На крпа може да биде навлажнета со вода или тоа може да биде сува.
Во денешно време, свежа вода за бисери стануваат се повеќе и повеќе модерни за луѓе од целиот свет.
Никогаш не се чисти вашиот бисери со решенија кои што содржат амонијак или груби детергенти. Knotting на влакно помеѓу секој бисер ќе се спречи сите бисери од испаѓање на влакно во случај на влакно паузи.
Не користете абразивни средства за чистење или бришење бисери со абразивни крпа. Исто така, knotting спречува бисери од триење од еден на друг и предизвикувајќи штета. Можете да почека за вашите останати аукции на крајот и плаќаат за сè одеднаш.
Вашиот бисери ќе остане почиста ако ги стави на откако ќе ја намачкате вашата шминка и парфем.
Валкани бисери може да се чистат со благ сапун и вода решение (обидете се слонова коска снегулки). Ако вашиот објект не е точен или не ви се допаѓа тоа за било која причина, контактирајте не веднаш за враќање инструкции и ние ќе го направи тоа право за вас. Ве молиме да ја разгледате нашата селекција на Бисер Накит кои се толку убави како тие се достапни.
Грижа за Вашиот Бисери
Дури и образован бисери со подебели облоги се повеќе кревка отколку повеќето други скапоцени камења, па ќе мора да се справи со нив внимателно да ги задржи во најдобра состојба. Затоа, за купување од нас значи купување директно од изворот со разумна цена. Ние имаме "без мака" 14 дена врати/политика за наплата и никогаш не прашува за restocking такса.

Други карактеристики

Број На Модел На:
добро
Обликотшема:
Круг
Метали Тип:
Сребро.
Стил:
Класичен
Пол:
Жените
Приврзоци Тип:
Solitaire
Материјал:
бисер
Тип На Објект:
Приврзоци
Парична казна или Моден:
Моден
Метали Тип:
сребро позлатен

Најдобри понуди