(CSOPC-H3900) компатибилен ласерски печатач делови OPC тапан за HP laserjet 4V тонер кертриџ, оригинални боја бесплатен превозот од dhl

(CSOPC-H3900) компатибилен ласерски печатач делови OPC тапан за HP laserjet 4V тонер кертриџ, оригинални боја

DEN 29332.80
 

Тековен
Количина на стоки

Бојата Небото е нашата продажниот оддел. Ние одгледуваме промени и континуирано подобрување.
За да биде вашиот добавувач на избор, ние мора да придонесе во текот на процесот. Just ask!
Со способност на 100 000pcs месечно, имаме 5 производствени линии за тонер касети, Една за не магнетни тонер касети компатибилен за такви Samsung итн. 2% животот тест за секоја серија на производи
5. И флексибилно, ние производство на производи на нашиот сопствен бренд, и ние нудиме OEM услуга и кориснички услуги премногу. Нашата мисија е да обезбедуваат супериорен квалитет и исклучителна услуга во фер и разумен трошок. Xante 8100/8200
Newgen PS 440/660.
Ние може да ви помогне да заштедите време и пари со менаџирање на целиот процес на производство, од почеток до крај.
За inkject касети, имаме 8 производни линии со способност од 2 милиони парчиња месечно. Квалитетот на нашите компоненти можат да бидат тестирани и се покажа за време на нашето производство на готови производи. Покрај готови производи, нашите суровини, состојки, резервни делови и accessaries се во нашата палета на производи да се продаваат, како и. 100% тестирани за секој производ на производната линија
4.
ОЕМ и ODM продукции се добредојдени. 12 месеци полица-живот гаранција, еден-на-еден замена политика за квалитетот на лекот и / производи
.
Со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн, нашите производи се продаваат во целиот свет. Ние ќе ги надмине вашите очекувања, со примена на нашите високи стандарди. Врз основа на технолошките иновации, ние сме професионален тим кој е задолжен на технолошкиот развој, производен менаџмент, контролата на квалитетот и развој на пазарот.
компатибилен ласерски печатач делови OPC тапан за hp laserjet 4 V тонер кертриџ, оригинални боја долготрајност
КС КОД Кертриџ
Код за Печатач/Копир Тип дијаметар
мм картон
големина cm CSOPC
-H3900 C3900 A за Canon LBP BX II/LBP A304 E/E II/G II/
LBP A309/A309 G II/LP50/LBP 830
за HP Laser Jet 4 V/4 MV. Нашите производи се помине ISO9001 сертификат
2.,
Еден за remanufactured тонер касети б.,
Три за магнетни тонер касети компатибилен за, како што се HP, Canon и сл.
Имаме нашиот бренд име за тонер касети и инк-џет касети.

Други карактеристики

Тип:
opc тапан
Функција:
Компатибилен
Компатибилен Бренд:
HP
Број На Модел На:
laserjet 4V opc тапан
Стоковните:
OPC тапан за HP laserjet 4V тонер кертриџ
индустрија тип:
бренд нови компатибилни opc тапан за HP laserjet 4V
боја:
оригиналната боја
долг животен век:
може да се печати 2-3 пати по тонер refilling
Функција:
OPC фабрика директни цени
Пакување:
може да биде во поединечни кутија или рефус во тетрапак
Картон Големина:
43*38*38cm
Сертификати:
Iso9001&Iso14001&CE&BV&STMC&RoHS
за печатач модели:
за HP laserjet 4V
поврзани категорија:
печатач потрошен материјал

Најдобри понуди