Јули Кралот LED Дневни Работи Светла LED Светло Водич светилки drl Случај за Субару Пустош 2010~12 1:1 за Замена, брза испорака

Јули Кралот LED Дневни Работи Светла LED Светло Водич светилки drl Случај за Субару Пустош 2010~12 1:1 за Замена,

DEN 6095.52
 

Тековен
Количина на стоки

8 На 1,2 А (во зависност од стилот и одлучи)
Номинална моќност : 5-8 W
Температурата на работа -40 ~ 50 степен
Температура на чување -50 ~ 80 степен
Заштита карактеристики : обратна поларитетот заштита, отворено коло заштита.
Супер-Светли LED светло водич дење работи светла светилки drl на магла светилка Локација, ПРЕДВОДЕНА магла светилка случај за Субару Пустош 2010~2012 1 : 1 за замена, брза испорака
Пл се провери вашиот автомобил предниот браник ( Магла Светилка покрие тип) исто како и нашиот модел пред вашата цел . Пред инсталацијата, проверете дали светилките, клима уред и други уреди биле затворени, отворете ја хаубата кутија;
Б.
Answer : ___________________________ Note :
А.
Кутијата за контрола и пристаништето може да се ажурира!
Производ карактеристики
Боја Температура Опсег : 6000-6700 K
Моќност : еден 1 W
Номинална оперативни струја : помалку than150m A
Моменталната стабилност : помалку од + 2m A (24 часа)
Осветленост : 70-90 LM ( лево и десно строги симетрична )
Боја : Бела
LED индикатори на текст
Номинална влезниот напон : 12 V БАТЕРИЈА
Номинална Влезниот Струја : 0.
Детали за производот
Инсталација ефект
Применливи автомобили : случај за Субару Пустош 2010~2012
Инсталација :
Позицијата на оригиналниот автомобил светла за магла замена брзо и лесно!
Ултра - висока осветленост на светлата,направи вашиот луксузен автомобил е повеќе аристократски на интензитет, па домот, но не и надмоќно автомобил повеќе агресивни.
Водоотпорен тип на мерење : По дождот симулација тестови и immersionsimulation тестови.
Сол спреј тест : донесе сол спреј тест. Да се избере карактеристики што треба специфичен метод на конекција, видете ги упатствата за инсталирање, користење на контрола на прилагодувањата се како што следува :
Инсталации метод :
Црвена линија се поврзете на ACC,
Црна жица до земјата,
Жолта линија за да го вклучите светлото,
Карактеристики На Производот :
Може да биде синхронизиран бавно флеш, да се Постигне lossless инсталација,
Автомобил на проектот, светилки drl работење; Автомобил, светилки drl светла надвор веднаш. Користење на правото tools да се инсталира дење работи светлата на соодветна локација, и да се обезбеди снабдувањето со електрична енергија кутија и дење работи светла;
В.

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
6000K Ладно Бела
Температура На Боја:
6000K
Wattage:
10W
боја:
Бела
Модел На Субару:
Пустош
Бренд Име:
Јули Кралот
Пустош-Година:
2012,2010,2011
За Возило Брендови/Модел:
Субару
Специјални Функции:
Аурора-им помогне на илуминатор
Материјал Тип:
ABS+Висока осветленост LED фитил
Објектот Тежина:
1.5kg
Тип На Објект:
Ден Светлина
Објектот Дијаметар:
0inch
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ECE
Име На Модел:
СВЕТИЛКИ DRL-ТАКА
Автомобил модел:
случај за Субару Пустош 2010~2012

Најдобри понуди