ТУРБО TD04L TD04L-13G 49377-04000 14412-AA100 14412AA100 14412 AA100 Турбина За СУБАРУ Шумите Impreza WRX 98 - EJ20 EJ200 2.0 L

ТУРБО TD04L TD04L-13G 49377-04000 14412-AA100 14412AA100 14412 AA100 Турбина За СУБАРУ Шумите Impreza WRX 98

DEN 10483.00
DEN 11519.52
 

Тековен
Количина на стоки


•Предмети кои не може да се инсталира ќе бараат професионална инсталација фактура за враќање. Дозволете ни да знаеме што не е во ред и ние секогаш ќе ви даде корист на сомнеж.Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето.
ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт. Инаку ние не се одговорни за било каква превозот на штета ако го потпишаа пакет нормално.
Грижа За Корисниците
•Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ако има било какви прашања со нашите нарачки, ве молиме да ги споделите со нас, така што ние може да помогне за решавање на секоја ситуација.0 L
Моторот :
EJ200 2.
По продажба :
•Турбина школка нула ,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот е припаѓаат на нашата гаранција опсег.0 L Поправка Комплет 49177-80410 Заменува Со 49377-04090 Апликации За Субару Impreza со EJ20 Мотор
Превозот Термини :
Вашата цел ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса во 1-5 дена по receipted на вашата исплата.
Враќање Термини :
Ако купувачи ги купиле погрешна делови, ние го прифаќаме врати во рок од 14 дена од датумот на примена пакет. Нашата деловна линија може да се зафатени од време на време, ако не е не земам или да одговорите, ни e-mail и вашиот е-маил ќе бидат одговорени во рамките на следните 24 часа.
-П : Кога ќе брод мојата цел?
A : Откако ќе добиете потврда на уплатата, ние ќе се обидеме потрудиме да брод цел во рок од 24 часа откако вашата уплата е потврдена. Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.
•Ние да преземат дополнителни чекори и да се грижи да бидете сигурни дека вашиот пакет пристигнува неоштетени и како рекламира, сепак, грешки не се случи, и комуникација е клучна во овие случаи.
Повратните информации :
Ние се стремиме да се направи она што е потребно за да се добие објект за вас и се надевам дека сте задоволни со вашиот купување. Ние ќе направиме се што е потребно за да ја поправат ситуацијата и да заработи што 5-ѕвезда оценка на сите околу вас.0 L Дизел 1998-
Кул тип : вода за ладење+масло за подмачкување
Турбо Модел TD04 TD04 L-13 G Дел Број 49377-04000 OE Број 14412 AA100 14412-AA100 Опис За Субару EJ200 Impreza, За Мицубиши багер CHRA 49377-08110 Мотор EJ20 Зафатнина 2.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
LEKEBOPOWER
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Име На Модел:
49377-04000 14412-AA100 За СУБАРУ Шумите Impreza WRX EJ200 2.0 L
Објектот Ширина:
20inch
Автомобил Производител:
Субару
Frequence Опсег:
.
Објектот Тежина:
7kg
Објектот Должина:
28inch
Специјални Функции:
Зајакнување на Моторот на воздухот
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Автомобил модел:
Шумарот
Објектот Висина:
20inch
Модел Година:
1998-
Турбо Модел :
TD04 TD04L TD04L-13G TD04L 13G Турбо турбополнач
Дел Број:
49377-04000 49377 04000 4937704000
ОЕМ број:
14412-AA100 14412AA100 14412 AA100
Апликацијата возило:
За Субару Шумите Impezza WRX 2.0 L 1998-
Примена на моторот:
EJ200 2.0 L Дизел 1998-
Кул:
Вода за ладење и Масло за подмачкување

Најдобри понуди