62mm IR95 Филтер 950nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

62mm IR95 Филтер 950nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1185.00
DEN 1247.52
 

Тековен
Количина на стоки

5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.Јасни и остри. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.
Филтри' споредба
Трговија на големо и масовно купување Политика :
Ако сте во потрага за масовно купување,ние може да обезбеди wholesales цена за вас.Фотографски специјални ефекти.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
62mm 950nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди