52mm IR 950nm Филтер Инфраред Оптички Одделение Стакло IR95 Филтер за камерата Леќи на Камерата

52mm IR 950nm Филтер Инфраред Оптички Одделение Стакло IR95 Филтер за камерата Леќи на Камерата

DEN 866.00
DEN 912.00
 

Тековен
Количина на стоки

Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.
Други меѓународни пакети ќе бидат испратени од страна на Кина Пост Прва Класа Меѓународниот Пошта.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.
ПРЕВОЗОТ
Ние брод во две фирми ден.
Повеќето пакети ќе бидат доставени во 2 недели, но тоа може да трае онолку долго колку 6 недели за internatinoal пакети да бидат доставени.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 52mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ickoy
Број На Модел На:
52mm 950nm
Тип:
Инфраред

Најдобри понуди