Браун Сатен Ткаенина Булчински венчаница Занаети Костим Шие 60 Широк 2 метри/многу 150x185cm Бесплатен Превозот

Браун Сатен Ткаенина Булчински венчаница Занаети Костим Шие 60 Широк 2 метри/многу 150x185cm Бесплатен Превозот

DEN 442.00
DEN 475.20
 

Тековен
Количина на стоки

дворот дворот дворот дворот двор
Ткаенина тип : Сатен ткаенина
Ткаенина материјал : полиестер
Боја : Кафена
Ширина : 60"/150cm
Големина на едно парче : 72"X60" / 150x185cm
Тежина за едно парче : 220g
60" Сатен Ткаенина
Ова е сатен ткаенина, околу 59"-60" широк, достапни во повеќе различни бои.
Оваа прекрасна сатен е совршен за фустани, костуми и сите проекти!
Доколку купите повеќе од 1 дворот на иста боја, тоа ќе се дојде во една континуирана парче, и до 20 метри.
Ве молиме имајте на ум дека јас се добие бои во фотографии да се онолку точни колку што е можно, но овие бои ќе изгледа различно на секој компјутер на екранот. Ако ви треба точно сенка, ве молиме порака мене и јас ќе ви даде инструкции да се добие примерок.

Други карактеристики

Техника:
Ткаени
Шема:
Обична Обоена
Материјал:
100% Полиестер
Тип:
Сатенски ткаенина
Функција:
Анти-Статички
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Ширина:
150cm
Бренд Име:
Златна Зајакот
крпа за користење:
другите платно
решетки шаблон тип:
Полна Боја
крпа материјал:
хемиски влакна текстил
ножици технологија:
Предиво Обоена
Продажба:
расфрлани

Најдобри понуди