52mm IR 720nm Филтер Инфраред Оптички Одделение Стакло R72 Филтер за камерата Леќи на Камерата

52mm IR 720nm Филтер Инфраред Оптички Одделение Стакло R72 Филтер за камерата Леќи на Камерата

DEN 866.00
DEN 912.00
 

Тековен
Количина на стоки


Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
Сад пакети ќе биде испорачуван e Packet Прва Класа Пошта, и ќе обезбеди бесплатно и trackable превозот за повеќето од НАС налози, освен некои ниска вредност на објектите.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.
ПОВРАТНИ информации
Ние би можеле да го цениме 5-ѕвезда позитивни повратни информации оценка и ветување иста и во се врати! Треба да се чувствуваат дека вашиот производи не заслужуваат 5 ѕвездички во една или во повеќе категории, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни (1,2 или 3 ѕвезди) повратни информации.Фотографски специјални ефекти.
Други меѓународни пакети ќе бидат испратени од страна на Кина Пост Прва Класа Меѓународниот Пошта.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 52mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ickoy
Број На Модел На:
52mm 720nm
Тип:
Инфраред

Најдобри понуди