52mm IR 680nm Филтер Инфраред Оптички Одделение Стакло IR68 Филтер за камерата Леќи на Камерата

52mm IR 680nm Филтер Инфраред Оптички Одделение Стакло IR68 Филтер за камерата Леќи на Камерата

DEN 866.00
DEN 912.00
 

Тековен
Количина на стоки


Сад пакети ќе биде испорачуван e Packet Прва Класа Пошта, и ќе обезбеди бесплатно и trackable превозот за повеќето од НАС налози, освен некои ниска вредност на објектите. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.
Други меѓународни пакети ќе бидат испратени од страна на Кина Пост Прва Класа Меѓународниот Пошта.5 mm,34mm,37mm,39mm,38. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта. Ќе се прават сите напори за да се обезбеди 100% satisfiction.
Повеќето пакети ќе бидат доставени во 2 недели, но тоа може да трае онолку долго колку 6 недели за internatinoal пакети да бидат доставени.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.Фотографски специјални ефекти.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.
Ве молиме погледнете повеќе детали во горниот дел на превозот обвиненија.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.
ПОВРАТНИ информации
Ние би можеле да го цениме 5-ѕвезда позитивни повратни информации оценка и ветување иста и во се врати! Треба да се чувствуваат дека вашиот производи не заслужуваат 5 ѕвездички во една или во повеќе категории, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни (1,2 или 3 ѕвезди) повратни информации. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ickoy
Број На Модел На:
52mm 680nm
Тип:
Инфраред

Најдобри понуди