Делта EFC0812DB 8CM 80MM 8015 80*80*15MM 12V 0.5 4-wire PWM вентилаторот за Ладење

Делта EFC0812DB 8CM 80MM 8015 80*80*15MM 12V 0.5 4-wire PWM вентилаторот за Ладење

DEN 547.00
DEN 719.52
 

Тековен
Количина на стоки


Бренд : Делта
Тип на производ : EFC0812 DB
Димензии : 80mm x 80mm x 15mm
Брзината Референца : 4000 ± 10% ВРТЕЖИ во минута
Имајќи Тип : Топката Имајќи
Животен век : 60,000 часа
Бучава референца : 28 DB ± 3d B
Воздушниот волумен Референца : 2 6.17-32.97 CFM
Номинална Напон : 12 V
Номинална напон : 0.50 На
Интерфејс Тип : матична Плоча 4pin интерфејс поддржува PWM интелигентна контрола на температурата
Брзина на следење : поддршка
Пакет Тип : Рефус
Предмет : замена на CPU вентилатор и шасија фан

Други карактеристики

Бренд Име:
Делта
Примена:
Компјутер Случај
Број На Модел На:
EFC0812DB
Тип:
Фан
Пакет:
Yes
Линии:
покажа како погоре слик

Најдобри понуди