40.5 mm 720nm IR72 Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за камерата Леќи на Камерата Додатоци

40.5 mm 720nm IR72 Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за камерата Леќи на Камерата Додатоци

DEN 775.00
DEN 815.52
 

Тековен
Количина на стоки

Бидејќи друштвото за осигурување бара од нас да се чека 50 дена пред ние може да пријави пакет загуба, ние бараме нашите купувачи да се чека истиот број на денови.
Сад пакети ќе биде испорачуван e Packet Прва Класа Пошта, и ќе обезбеди бесплатно и trackable превозот за повеќето од НАС налози, освен некои ниска вредност на објектите.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.
ПОВРАТНИ информации
Ние би можеле да го цениме 5-ѕвезда позитивни повратни информации оценка и ветување иста и во се врати! Треба да се чувствуваат дека вашиот производи не заслужуваат 5 ѕвездички во една или во повеќе категории, ве молиме контактирајте со нас пред да замине негативни (1,2 или 3 ѕвезди) повратни информации.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина. Повеќето пакет ќе се trackable, но некои ќе се trackable кога пакети се во Кина, но не и следење на информации може да бидат обезбедени откако предмети ја напушти Кина.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.5 mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ickoy
Број На Модел На:
40.5 mm 720nm
Тип:
Инфраред

Најдобри понуди