62mm IR85 Филтер 850nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

62mm IR85 Филтер 850nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1185.00
DEN 1247.52
 

Тековен
Количина на стоки

Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.Јасни и остри.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.
* Без проблеми враќање/поврат/replace.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Бренд : ROCOLAX
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 62mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите.
Филтри' споредба
Трговија на големо и масовно купување Политика :
Ако сте во потрага за масовно купување,ние може да обезбеди wholesales цена за вас.Фотографски специјални ефекти.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!. Сите се среќни.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
62mm 850nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди