72mm IR72 Филтер 720nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

72mm IR72 Филтер 720nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1185.00
DEN 1247.52
 

Тековен
Количина на стоки


* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!. Сите се среќни.
* Без проблеми враќање/поврат/replace.Јасни и остри.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.
Филтри' споредба
Трговија на големо и масовно купување Политика :
Ако сте во потрага за масовно купување,ние може да обезбеди wholesales цена за вас.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Бренд : ROCOLAX
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 72mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
72mm 720nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди