Синџир и Затегнувачки Екстремни Комплет За YAMAHA YZF R1 1998-2010 99 00 02 03 04 06 07

Синџир и Затегнувачки Екстремни Комплет За YAMAHA YZF R1 1998-2010 99 00 02 03 04 06 07

DEN 5928.00
DEN 6239.52
 

Тековен
Количина на стоки


Синџир и Затегнувачки Екстремни Комплет За YAMAHA YZF R1 1998-2010 99 00 02 03 04 06 07
Опис
Conditon : Резервни 100% Нови
Одлична Состојба
Синџир Материјал : Легиран Челик
Затегнувачки Материјал : C45 Јаглероден Челик
Спецификација :
Пред Затегнувачки : 17 Заби
Задните Затегнувачки : 40 Заби
Тешки Синџири : 530x120 ( Master Линк вклучени со синџир )
Синџирот е во 120 Линк, така што може да се намали за да се вклопи во вашата апликација
Без инсталирате инструкции
Лесно да се инсталира
Fitment :
За YAMAHA YZF 1000 R1 RN014/44 1998-2003
За YAMAHA YZF 1000 R1 5 VY 2004-2005
За YAMAHA YZF 1000 R1 4 C8 2006-2008
За YAMAHA YZF 1000 R1 14 B 2009-2010
Answer : ___________________________ NOTE : O-Ring Синџири се достапни по барање. Ве молиме контактирајте не за цена.
ПАКЕТ СЕ ВКЛУЧЕНИ :
- 1 Х Пред Затегнувачки
-1 X Задните Затегнувачки
-1 XHeavy Должност Синџир
Се ВРАЌА
• * * Во случај на објектот е дефектен, ве молиме да не информирате во рок од 30 дена од приемот, ќе организираме reship или наплата.
•Купувачите треба да се плати за враќање на трошоци и ние ќе ви ги плати трошоците за повторно да ја прати.
КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС
•Доколку сте незадоволни со нашиот предмет или услуга, ве молиме контактирајте со нас пред да замине било повратни информации. Ние сме посветени да го решат сите прашања во пријателска и задоволителен начин.
•Ние секогаш одговарајте на пораки во рок од 2 работни дена (off-должност во викенд). Ако не се добие одговор од нас, тогаш ве молиме проверете го вашиот ѓубре или спам поштенско сандаче.

Други карактеристики

Објектот Висина:
1inch
Бренд Име:
TCMT
Име На Модел:
XF-8126
Објектот Ширина:
1inch
Специјални Функции:
Синџир и Затегнувачки
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
1inch
Тип На Објект:
Sprockets
Материјал Тип:
како на слика
Објектот Дијаметар:
1inch
Објектот Тежина:
1kg

Најдобри понуди