62mm IR72 Филтер 720nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

62mm IR72 Филтер 720nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1094.00
DEN 1151.52
 

Тековен
Количина на стоки


760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи. Сите се среќни.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.
850nm за внатрешна и слаб дожд отворено светло. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред.
* Ние се трудиме да одговориме на сите прашања секојдневно,обезбедување одлични услуги на клиентите.Фотографски специјални ефекти.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Бренд : ROCOLAX
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 62mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.
Во она што погоден извор на светлина треба да го употребите инфрацрвениот филтри?
590nm, 600nm и 630nm за Инфрацрвено промена на машина.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
62mm 720nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди