Делта AFB0712HD -F00 7CM 70mm 7020 DC 12V 0.22 3-pin-от на ПРОЦЕСОРОТ компјутер pc случај axial плоштадот ладење фанови

Делта AFB0712HD -F00 7CM 70mm 7020 DC 12V 0.22 3-pin-от на ПРОЦЕСОРОТ компјутер pc случај axial плоштадот ладење

DEN 547.00
DEN 719.52
 

Тековен
Количина на стоки


[Бренд] ДЕЛТА
[Модел] AFB0712 HD-F00
[Доведе 3pin (2510 стандард плоча интерфејс)
[Size] 70 * 70 * 20mm
Напон DC 12 V
Идентификува тековната] 0.22 На
[Current] 0.18 На
[Input power] 2.16 W
[Брзина] 3800 ВРТЕЖИ во минута (rev / мин)
[Правец] 1.003 m3 / min (m / min) = 35.42 CFM (кубни метри / минута)
Притисок 4.3 mm H2 O (mm water column) = 0.169 ВО H2 O
Бучавата е 36,5 д-БА (d B)
[Тежина] 68 g
Имајќи форма] топката лежишта

Други карактеристики

Бренд Име:
Делта
Примена:
Компјутер Случај
Број На Модел На:
AFB0712HD
Тип:
Фан
Heatsink Материјал:
Бакар & Алуминиум
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
Yes
Пакет:
Yes
Линии:
покажа како погоре слик

Најдобри понуди