40.5 mm IR68 Филтер 680nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за камерата Леќи на Камерата

40.5 mm IR68 Филтер 680nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за камерата Леќи на Камерата

DEN 775.00
DEN 815.52
 

Тековен
Количина на стоки

Ќе се прават сите напори за да се обезбеди 100% satisfiction.
950nm за надворешна и силна светлина,како летно време.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.
Други меѓународни пакети ќе бидат испратени од страна на Кина Пост Прва Класа Меѓународниот Пошта.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30.Фотографски специјални ефекти.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен. Тие често се употребуваат во уреди со светли блескаво светилки (како што се менува и надземни проектори) за да се спречат несакани греење. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта. Исто така, постојат филтри кои се користат во цврста состојба (CCD) или CMOS) видео камери за да се овозможи IR поради високата чувствителност на многу сензори камера за да во близина на инфрацрвена светлина. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.5 mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Бренд Име:
ickoy
Број На Модел На:
40.5 mm 680nm
Тип:
Инфраред

Најдобри понуди