10W dimmable latern led батерија потоп светлината runtime4-12hrs

10W dimmable latern led батерија потоп светлината runtime4-12hrs

DEN 672.00
 

Тековен
Количина на стоки


Опис На Производот
Светилка може да се прилагоди осветлувањето со switch,4levels затемнување : 100% 50% 30% флеш, Спецификација :
1) извор на Светлина : 5 W/10 W ,Epistar LED чип,110 LM/W
2) време на полнење : 3-4 часа
3) Работно време : switch затемнување 4hours за 100% ; 8hours за 50%;12hours за 25%
4) Безжични и пренослив
5) Литиум батерија : 5 W 7.4 V2.2 AH;10 W 7.4 V/4.4 Ах
6) AC/DC адаптер вклучен
7) Со индикатор за полнење,кога на полнење,индикаторот ќе флеш црвена и зелена. Кога целосно наполнета,индикаторот led ќе се претвори во зелена.
8) Со полнење заштита и празнење заштита
9) работи во постојан струја
10) IP65
11)Боја температура : Топло бела : 3000-3300k (default)
Чиста бела : 5500-6500k 13)Зрак агол : 120degree
Warr anty : 3 години CE, ROHS сертификат :
Производ photos Product :
НАШАТА ФАБРИКА :
Адаптер приклучок спецификација е задолжително
Примена :
1.дома,магацин,фабрика,и работилници 2.сала за состаноци,изложбена сала 3.Автопатот за патарина станица и гас место; 3.Gymnasion и супермаркети итн.
можете да се меша цел за она што сакате во нашата продавница ,
Ние, исто така, направи ОЕМ или ODM цел.

Други карактеристики

Wattage:
5W, 10W
Тип На Објект:
Преносни Фенери
Тип На Батерија:
Литиум Јонска
Извор На Енергија:
Батерија
сертификација:
CE,PSE,RoHS,EMC
Број На Модел На:
ХЛ-FR10A
Е Батерии Се Потребни:
Yes
Тело Материјал:
Алуминиум
Карактеристики:
Преносни
Осветлување Период (h):
12
Употреба:
Кампување
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Гаранција:
3Years

Најдобри понуди