Алуминиум Heatsink Вентилаторот за Ладење Set + 44mm Оптичко Стакло Леќа + Рефлектор Заградата за 20W - 50W LED 60 Степен или 90-120 Степен

Алуминиум Heatsink Вентилаторот за Ладење Set + 44mm Оптичко Стакло Леќа + Рефлектор Заградата за 20W - 50W

DEN 895.20
 

Тековен
Количина на стоки


Алуминиум Heatsink Вентилаторот за Ладење Set + 44mm Оптичко Стакло Леќа + Рефлектор Заградата за 20 W - 50 W LED 60 Степен или 90-120 Степен
Спецификација за Heatsink и Фан : Состојба : Brand New Фан Напон : 12 V DC Heatsink вентилатор Димензии : 80*80*25мм Алуминиум Heatsink Димензија : 76*80*40mm Тежина : 420g Опис : 1) Пеперутка во облик на дизајн за поголема топлина дисипација област,да се подобри севкупниот термички перформанси,исто така, стилот е единствен и убаво 2) вентилатор со де-вибрации покрие,и топлина и молчи; 3) топлинска цевки со HDT технологија,моќните перформанси за да се задоволат елита ентузијасти; 4) перка шарки дизајн на двете страни спречува воздух течење effectivly, и топлина рамномерно; 5) мулти-компатибилен клип Апликација : Ладење; Избегне LED прегреат Одговара Висока Моќност 20 W LED-50 W Вид информации : постојат две групи на црна жици и црвени линии. една црна жица претставува 12 V - и една црвена жица претставува 12 V+. другиот син жица немаат корист. Спецификација за Леќа : Дијаметар : 44mm Висина : 19mm Зрак Агол : 60 степен/90-120 степен (2 видови, ќе го добиете она што го избра) Материјал : висок квалитет очила за Апликација : се Фокусира светлината, за да се направи светлина изгледа многу посветла; Одговара на 20 W-50 W Висока Моќност Предводена Спецификација за База : Материјал : алуминиум легура Компатибилен за 20 W-50 W Место Светла, Автомобилски Светла, Проектор Светилки и др. Пакет Содржи : 1x 50 W Висока Моќност ПРЕДВОДЕНА Heatsink со леќа Сет (забелешки : нема лер е вклучен во оваа листа)

Други карактеристики

боја:
60 степен, на 90 степен
Тип На Објект:
Светилка Основи
Бренд Име:
teopek
сертификација:
CE,CCC,RoHS
Гаранција:
18
Број На Модел На:
44mm леќа вентилаторот за ладење
База Материјал:
Алуминиум

Најдобри понуди