40key IR LED RGBW контролер,DC12-24V текст,2A*4 канал излез

40key IR LED RGBW контролер,DC12-24V текст,2A*4 канал излез

DEN 216.00
 

Тековен
Количина на стоки

далечински контролер не целна примачот
1. Во меѓувреме, можете да ја прилагодите јасноста на боите, статични боја на избор, да ги прилагодите на било која боја и разни динамички промени во светлосни ефекти преку инфрацрвениот далечински управувач.како што,кога се сврти на RGB дел, тоа може да се промени RGB дел е боја и светлина;и може да се претвори од W делови во исто време ,и може да вклучи/ИСКЛУЧИ W дел или да го адаптирате на нејзината светлина . По поврзување на некои од товарот на контролорот не работи
Поврзани товарот е премногу голема,па што тоа има изгорени во некои од компонентите на контролер
Го замени делови, компоненти или замени контролер
3.Целта на далечински контролер на приемникот
. Гаранција на овој производ е две години, но се исклучат вештачки ситуација на оштетениот или преоптоварување работи. По поврзување на напојување на контролорот е да работи правилно,но далечинскиот управувач може да не работи
1. Доведе жица треба да биде поврзан правилно според оценката што се поврзувате дијаграм нуди. Напон на овој производ е DC12 V-24 V, никогаш нема да се поврзете со други луѓе, или се AC220 V. Овој производ не е за преоптоварување;
5.
Белешки
1.кога во 3/7 боја Исчезнат модел,може да се прилагоди своите менување на брзината;кога во 3/7 Боја Скок режим,може да се прилагоди својата осветленост и прилагодување промена на брзина.Земе транспарентен празно 2. На пример, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, стакло завеса ѕид светлина и така натаму, тоа има многу предности како што се ниска цена, лесно поврзување и едноставност за користење.
40-копче инфраред контролер донесува напредни микро единица за контрола, тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН.
На Заедничките Проблеми
Проблеми
Можна причина
Решение
Светилка не светло по моќ
Приклучокот за струја не е правилно поврзан или не е излез префрлување напојување
Поврзете го кабелот за напојување правилно или реприза на моќ
Светилка приклучокот за струја не е поврзан или краток спој
Поврзани осветлување кабелот за напојување
2.

Други карактеристики

Тип На Објект:
RGB Controler
Применливи Светла:
1
Гаранција:
2
Max. Оптоварување На Моќ:
1
Wattage:
1
Далечински Растојание:
1
сертификација:
CCC,CE,FCC,ГШ,RoHS
Напон:
12-24V
Материјал:
1
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
1
Број На Модел На:
РА-IR40
Controled Метод:
1
Влезен Напон:
DC12-24V или DC5V
is_customized:
Yes

Најдобри понуди