Целосна Порта Месинг DN20 Нормално Отворен Нормално Блиску Вентил AC/DC9V-24V BSP/NPT 3/4 Електрични Исклучи Вентил За Дома Вода

Целосна Порта Месинг DN20 Нормално Отворен Нормално Блиску Вентил AC/DC9V-24V BSP/NPT 3/4 Електрични Исклучи

DEN 1194.00
DEN 1342.08
 

Тековен
Количина на стоки


Добредојдовте на Нашата Продавница!
******************************************************************************************
1, Фабрика директно на продажба. Ние треба 3-5 дена за производство.
2, Одговор на купувачот прашања во рок од 8-24 часа.
3, 100% Кинески бренд нови и 2 година гаранција за квалитет.
****************************************************************************************
Нормално Затворен Вентил : (Нормално отворен вентил е спротивна)
Вентил остане целосно да се затвори позиција на стрелката.
Вентил отвори кога ќе го поврзете на 9 V-24 VAC/DC моќност (12 V, 24 V).
Вентил се врати да го затвори позиција автоматски по исклучување.
****************************************************************************************
Производ големина : BSP/NPT 3/4", DN20 Вентил Тело Материјал : Месинг Работен Напон : AC/ DC9 V-24 V Отвори/затвори Време : 5 Дик Жици за Контрола Методи : CR2 02 или CR502 (Изборен) Максимален Работен Притисок : 1.0 MPa Циркулација Медиум : Течност, Воздух Работат на струјата : 80 MA (500m A прикажани на лебл значи минимум струја од надворешна сила) Живот време : 100,000 пати Actuator Материјал : Инженерство Пластика Запечатување Материјал : EPDM & PTFE Actuator Ротација : 90° Max. Вртежен момент на Сила : 2 Н. М Кабел Должина : 0.5 m Средина Температура : -15°~50° Течни Температура : 1 °~95° Прирачник Замени : Никој Индикатор : Да Заштита Класа : IP67 ****************************************************************************************

Други карактеристики

Спецификација:
BSP DN20 Thread, NPT DN20 Thread
Напон:
ACDC 9V-24V
Жици За Контрола На:
CR202 Нормално Отворен, CR202, Нормално, Блиски, CR502 Нормално Отворен, CR502 Нормално Блиску
Actuator Режим:
Со Настава
Порт Големина:
3/4, DN20
Бренд Име:
Tsai Фан
Медиуми:
Вода
Материјал:
Дувачкиот
Структура:
Топката
Број На Модел На:
TF20-B2-В
Standard or Nonstandard:
Стандард
Температура на Медиумите:
1-95 Степен C
моќност:
DC/AC9V-24V
Притисок:
1.0 MPA
Вентил големина:
DN20
Напон:
DC/AC9V-24V
Производи:
Нормално Отвори/Затвори Вентил
Вклучување/Исклучување На Време:
5 дик
is_customized:
Yes
ожичување:
2/5 жици
Тема:
BSP или NPT

Најдобри понуди