72mm IR95 Филтер 950nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

72mm IR95 Филтер 950nm Инфраред IR Оптички Одделение Филтер за Леќа ir Филтер

DEN 1231.00
DEN 1295.52
 

Тековен
Количина на стоки

Сите се среќни.
Она филтер тема големини ќе имате ? И бранова должина ?
Имаме 590nm, 600nm, 630nm, 650nm,680nm,720nm,760nm,850nm,950nm и 1000nm бранови должини во редовните големини во
25mm,27mm,28mm,30mm,30. Ќе конкурираат/купи, ќе плаќаат, ние брод, ќе ја примите.
720nm за внатрешна и слаба светлина употреба.Растителната вегетација & Пејсаж фотографија.Фотографски специјални ефекти. Овие филтри обично имаат сина боја до нив, како тие, исто така, понекогаш блок некои од светлината од пократки видлива светлина и УЛТРАВИОЛЕТОВО бранови должини.Археологија, Војската,Полицијата,Медицинските науки,и детективска работа.
* Ние брод секојдневни,на сите оглас објект се turely instock и се подготвени да брод.
Причини за да Купат Од Нас :
* Прецизен опис, НИКОГАШ не се пофали на сопствениот производ.Ве молиме контактирајте не доколку сте заинтересирани.5 mm,34mm,37mm,39mm,38.
760nm за дожд отворено во ноќта и светлината затворен.Инфраред филтри даде уште и видео фотограф експресивен и необични ефекти.
680nm за внатрешна и слабите Сенки употреба.
* Ние нудиме кавга слободен трансакцијата.
* Ние богатство секој клиент целиот свет!.5 mm,43mm,46mm,49mm,52mm,55mm,58mm,60mm,62mm,67mm,72mm,74mm.
* Сите наши одредена вредност предмети се осигурени пред брод надвор.
* Без проблеми враќање/поврат/replace.
* Навистина фабрика штекер цена на јавноста, понизок профит за нас, одлично ги зачувате за вас.
Во која начини инфраред филтер ќе се користи?
1.
* Сите предмети детали слики се направени од страна на Професионални Фото-Студио. Тоа изгледа сосема различно кога се фотографирани во Инфраред. Инфраред филтер се овозможи нормално невидливи дамки и модифицирани предмети видливи. На богати бои, обичај балансот на белата боја, оригиналниот филм во целина небото е светла црвена боја, делумно кафеава или килибар, фабрика остава, сина, небото сино сатурација по пост-обработка, листовите жолта или златна жолта.Јасни и остри.
1000nm за ниска географски широчини и силен одраз светлина ,како што се на плажа од страна на пладне време.
Објектот специфики :
Состојба :
Ново : на Еден сосема нов, не се користи, неотворена, неоштетени објект во нејзината оригинална амбалажа
Бренд : ROCOLAX
Филтер Ефекти : Инфрацрвен
Леќа Материјал : Германиум Оптичко Стакло
Прстен Материјал : Аеро Magnalium
Филтер Обложени : N/A
Филтер Diametre : 72mm
За Да Се Вклопи : Камера, Видео Камера
Облик : Кружни
Пакување Листа : Оптички Одделение Инфраред Филтер X 1
Што е толку различно за инфрацрвено филтер?
Инфраред филтри, понекогаш се нарекува IR филтри или топлина-апсорбирање на филтри, се дизајнирани за да се овозможи IR средината на инфрацрвени бранови должини додека блок видлива светлина.

Други карактеристики

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
72mm 950nm
Бренд Име:
ickoy
Тип:
ir

Најдобри понуди