FEIE S-138 Уво Зум Зад Увото Кука Глуви Уред за Слушање Звук Enhacemenet Засилувач За Високи Загуба Пад на Превозот

FEIE S-138 Уво Зум Зад Увото Кука Глуви Уред за Слушање Звук Enhacemenet Засилувач За Високи Загуба Пад на

DEN 638.00
DEN 911.52
 

Тековен
Количина на стоки

5 V
* Тековна : ≤ 3m A Спецификација :
Производ Тежина : 8g
Производ Големина : 5.
- Ве молиме редовно чистење на уво приклучокот или приклучоци уво калапи со цел да се обезбеди нормална употреба на помагала за слух.На батеријата : Нежно ја отворите батеријата маска, стави батеријата во одделот на батеријата во вистинската насока, потоа затворете го одделот за батеријата .S-138 доби 193 наредби 2.
-Ако слушнете завива,проверете на уво (силика гел) се соодветни и дали големината на приклучокот е тесна, соодветен избор на earplugs и вклучен, бидете сигурни дека нема воздух истекување.Одговорен продавачот ,нудат најдобра по услугата , сите пораката ќе се одговори во рок од 8 часа
Купувачот покажа :
повеќе од 10 години Професионална КК Медицинска Опрема за сите Тестирање апаратчиња за слушање квалитет пред брод надвор од нашата фабрика.Средината ,мал) за вашите изберете appropicated еден да одговара на вашиот ушниот канал.Сертификат : CE,ISO ,ФДУ,
9.Слушен апарат ќе се брод во рок од 2 дена кога е примено вашето плаќање. Кантонот Саем за повеќе избор
11.0 cm
Пакување детали : Хартија+Пластична кутија
Инструкции :
1.Потоа earplug конектор (тешко) за слушалки, earbuds (силика гел) за да се поврзете на слушалки во конекторот пиедестал
2.
уво претрес машина BTE уред за слушање aparelho auditivo S-138 Пад на Превозот
Пакет содржина :
1 x Слушно Помагало 1 x Четка за Чистење
3 x Earplug(Различна Големина) 1 x упатството (англиски јазик) 1*батеријата A675
7.Потоа се стави оваа точка на вас уво, чувајте го цврсто
5.FEIE фабрика со трговија на големо цена
10. Апаратче за слушање може да се брод надвор within1 - 4 работни дена(Освен дека Кина Празник ) кога е примено вашето плаќање.Пред да ја користите оваа содржина ,мора да се сврти НА-ИСКЛУЧУВАЊЕ на Off (исклучено), и да се сврти на јачината на звукот на минимум
4.Глувоста може да ја предизвика комуникациски нарушувања, но исто така предизвикуваат деменција, сериозно да влијае врз нивното здравје и квалитет на живот, па ние мора да се биде буден, рана превенција, откривање, интервенција глувоста.позитивни повратни информации како што покажа
6.до 55% попуст попуст на 28-ми Март 3.

Други карактеристики

Тип На Објект:
Уво Заштита
Бренд Име:
FEIE
Материјал:
ABS
Големина:
5.3*4.4*1.0cm
Број На Модел На:
S-138
is_customized:
Yes
Тип На Објект:
Propertie:
Место на Потекло:
Батеријата:
A675 aparelhos auditivos
Предност:
Сертификат:
јачина:
Карактеристики:
боја:

Најдобри понуди