LED Лента 3014 204 LED/метар DC12V Бела / Топло Бела Супер Светло Флексибилни LED Светло 5m/многу IP20/IP65/IP67 Водоотпорен

LED Лента 3014 204 LED/метар DC12V Бела / Топло Бела Супер Светло Флексибилни LED Светло 5m/многу IP20/IP65/IP67

DEN 470.00
DEN 470.40
 

Тековен
Количина на стоки


LED Лента 3014 204 LED/метар DC12 V Бела / Топло Бела Супер Светло Флексибилни LED Светло 5m/многу IP20/IP65/IP67 Водоотпорен
Спецификации : Тип : SMD 3014 204 LED/m Супер Светло Лента светла Боја : Бела / Топло Бела Видите агол : 120 Работен Напон : DC12 V LED Кол : 204 Led диоди/m, 1020 Led диоди /тркалаат Работа Tempreture : -20 до 50 Заштита го Оценувате : Не-водоотпорен IP20 / водоотпорен IP65/ Цевка Водоотпорен IP67 (според она што ќе го изберете) Големина : L500cm (5 M) x W1cm животниот век >50.000 часа Карактеристики : Ниска потрошувачка на енергија,Супер-светли но работи со ниска температура на Сите светлината се шири и целосно мазни,светлечки многу дури и Секој 3-LED диоди cuttable без оштетување на остатокот ленти, според вашите барања 50000 часа span живот LED Type : High Quality 3014 SMD LED, висок интензитет и сигурност Забелешка : за Лемење е многу нормално во електронски производи,не било кој квалитет на проблемот. LED Лента може да лемење со компјутери да 5m должина,ако ти пречи ова,не ставајте цел. Пакет содржи : 1 Тркалаат*5m Led лента (не се вклучуваат било контролер,конектор или напојување)

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
IP20 Waterproof, IP65 Waterproof, IP67 Nonwaterproof
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Потрошувачка на енергија (W/m):
8.64 W/m
Водоотпорен:
No
Led Диоди Број/M:
204pcs/m
Број На Модел На:
3014-204d
LED Чип Бренд:
Epistar
Боја Temp(К):
6500K/3000K
Повод:
дневна соба
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD3014
Бренд Име:
teopek
Спецификации (монистра светлина / m):
204

Најдобри понуди