Бесплатен превозот Fuser филм ракави A (5pces/многу) трговија на Големо Дел за hp 4250 4350 4345 4300 fuser филм RL1-0024-ФИЛМ

Бесплатен превозот Fuser филм ракави A (5pces/многу) трговија на Големо Дел за hp 4250 4350 4345 4300 fuser

DEN 2664.00
 

Тековен
Количина на стоки


Како да се суди за квалитетот на fuser филм ракав
H јадат спроводливост-флексибилност-изолација
H јадат спроводливост : лош топлина спроводливост ќе предизвика тонер за одредување не фирма, на омекнување тонер прашок ќе остане на
на fuser филм ракав или притисок ролери, ќе штета на fuser делови. ние не прифаќаме да се вратат.
Оперативен процес : ве Молиме да обезбеди соодветни примерок или дел број, ОЕМ број и така натаму за АЛЕКС тим развој, ние ќе ги сликата за вас потврда. Нови оригинални делови, ние ќе се обезбеди цена за референца, ако се прифати цената, можете да го нарачате во нашата Aliexpress продавница.
Ние, исто така, прифати Т/T, Western Union, Moneygram. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест. П : дали постои следење на Број за мојот објект?
A : Да, ние брод секој ред со нивниот Следење на Број, и можете да го видите на пратката staus на соодветниот веб-сајт.
Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.
Превозот :
Ние Брод на Светот преку DHL, UPS-от, FEDEX, ТНТ, CPAM, ние исто така имаат свои товар на бродот на стоки worldwise со поевтина цена.
Предмети се испраќаат преку DHL, UPS-от, FEDEX, ТНТ, стигнат до повеќето од countryes whith во 5-15 работни дена. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати.
Гаранција и Гаранција :
3 месеци Гаранција.
Перформанси на чести дефекти
1. Компатибилен делови, треба да се обезбеди примерок, ние ќе оцени мувла трошоци и материјални трошоци по што се добива примероци, ако се прифати цената, ние започнуваме да се направи примерок, ние ќе започне на производство по примероци помина .
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање.
Поврзани делови : проверете го притисокот ролери дали брчки и носење на черупка
На дд или промена на маснотии : недостатокот на маснотии ќе предизвика печати фонтови нејасни, slur и хартија џем, додавање или промена на маснотии во времето.
Чистење-замена на
Р среќен делови-додадете или промените маснотии
C потпрена : Чистење на греење на елемент и fuser
Замена : Боја маст за греење на елемент, позицијата на филмот во грејач, и на крајот на
филмот со земјата прстенот треба да биде во добар контакт со проводен гума менувач на притисок ролери
или проводници за четка по инсталацијата.

Други карактеристики

Тип:
Fuser Филм Ракави
Бренд Име:
споделување на печатач&копир
Број На Модел На:
4250 4350 4345 4300
начин на испорака:
Бесплатен превозот HK пост
квалитет:
Одделение А (направени во кина)
QT'Y:
5pces
време на испорака:
2-5days
Модел:
4250 4350 4345 4300
ОЕМ:
RL1-0024-ФИЛМ
Користат За:
за hp

Најдобри понуди