Golooloo Лаптоп со батерија за Asus A32-m50 G51J G51JX G51V G51VX M50 M50Q M50S M50SA M50SR M50SV M50V M50VC M50VM M50VN M60 M60J

Golooloo Лаптоп со батерија за Asus A32-m50 G51J G51JX G51V G51VX M50 M50Q M50S M50SA M50SR M50SV M50V M50VC

DEN 1084.00
DEN 1084.32
 

Тековен
Количина на стоки

и ние и ветуваме дека вашата цел ќе биде да пристигне на време. Ако тоа е иста со нашата батеријата модел, тогаш тоа сигурно може да се користи за вашиот лаптоп батеријата.8 V 6600m Ah Црна Li-ion 10. Овие фотографии се за повикување само, и примерокот е предмет на вистински производ што ќе добијат. Ако сè уште не може да осигурајте се дека батеријата, ве молиме контактирајте со нас .
Како да се цел на батеријата? Најдобар начин да се најде батерија ви треба е во потрага оригинална батерија модел. Забелешка Батеријата 3. Вашето задоволство е она што ние секогаш ги извршуваат, затоа ве молам не се отвори спорот rashly.8 V 7800m Ah Црна
Ова за Asus A32-M50 батеријата е компатибилна со следниве дел броеви : за Asus 15 G10 N373800 70-NED1 B1000 Z 70-NED1 B1200 Z 70-NED1 B2000 Z 70-NED1 B2100 Z 70-NED1 B2200 Z 70-NTS1 B2000 Z 70-NWF1 B1000 Z 70-NWF1 B2000 Z 70-NXP1 B2000 Z 70-NXP2 B1000 Z 70-NZT1 B1000 Z 90-NED1 B1000 Y 90-NED1 B2100 Y 90-NWF1 B2000 Y A32-M50 A32-N61 A32 X64 A33-M50 L062066 L072051 L0790 C6 Ова за Asus A32-M50 батеријата е компатибилна со следниве модели : за Asus G50 G50 Серија G50 E G50 G G50 T G50 V G50 VT G51 G51 Серија G51 J G51 JX G51 V G51 VX M50 M50 Серија M50 Q M50 S M50 SA M50 SR M50 SV M50 V M50 VC M50 VM M50 VN M60 M60 Серија M60 J M60 JV M60 V M60 VP M60 W N43 N43 Серија N43 J N43 JF N43 JM N53 N53 Серија N53 D Серија N53 DA Серија N53 J N53 JF N53 JG N53 JL N53 JN N53 JQ N61 N61 Серија N61 D N61 J N61 JA N61 JQ N61 JV N61 V N61 VF N61 VG N61 VN N61 W N6 DA X55 X55 Серија X55 S X55 SA X55 SR X55 SV X57 X57 Серија X57 Q X57 S X57 SR X57 V X57 VC X64 X64 Серија X64 J X64 JA X64 JQ X64 JV X64 V X64 VG
.8 V се само различни параметри, но крајниот ефект е иста. Ако умот, ве молиме да не купи.) Ако наредил нашиот објект, ќе треба да ги прифатите нашите Превозот методи. Ви благодариме за вашата доверба.
Поштенски код 35-, 07-, 38 - и Balearen, Канарските Острови, Las Palmas, Санта Круз де Тенерифе во Шпанија не може да се испрати. Користете "Ctrl+F" за да ги барате клучните зборови од веб-сајт. Слика Тип Напон Капацитет Боја Цена Li-ion 10. Повеќето од висок капацитет батерии (7800m Ah, 10400m Ah) изгледа малку convexity. За долго растојание помеѓу магацин и NVOCC ние треба некое време за испорака. Ако не сте се пребаруваат информации на стоката, не грижете се, само контактирајте со нас веднаш, ние ќе резервни нема ефект да помогне да се реши проблемот. На надополнување циклус е врз основа на тоа како вие ја користите батеријата, не overcharge, немојте да ја чувате батеријата во влажна средина, и ве молам не ставајте вода на батеријата.

Други карактеристики

Број На Модел На:
M50 Батеријата 9 ќелија
Пакет:
Yes
Батеријата Напон:
11.1 V/v 10.8
Бренд Име:
Golooloo
Компатибилен Бренд:
ASUS
Тип:
Li-Ion
означени капацитет:
7800mAh
реалниот Капацитет на:
6600mAh
Производи Статус:
Акции

Најдобри понуди