1 парче Монтажа Магнетни Тенџере Прстенот со Дијаметар 60 mm 113kg Влече Риболовни средства Силна Neodymium Постојан Длабоко Морето Спасување Магнет

1 парче Монтажа Магнетни Тенџере Прстенот со Дијаметар 60 mm 113kg Влече Риболовни средства Силна Neodymium

DEN 1151.00
DEN 1151.04
 

Тековен
Количина на стоки

Следење на број ќе биде надграден во ред или во цел порака по испорака направени.4 KOe >20 KOe 36-38 MGOe N40 SH 12.1 Килограми >10.7 Килограми >10.453 кг)
Директно Влечење на Сила на Јадица : околу 110 KG (околу 10 пати на хоризонтална и влечење на сила) Хоризонтална Влечење на Сила на Јадица : околу 10 КГ Tolerances : +/-0.3 Килограми >11.2 Килограми >10.8 KOe >20 KOe 33-35 MGOe N38 SH 12.4 KOe >17 KOe 42-45 MGOe N48 H 13.7
Термички Карактеристики наведени погоре се вредности најчесто се поврзани со секоја магнет е одделение или материјал.8 KOe >17 KOe 33-35 MGOe N38 H 12.4 KOe >14 KOe 33-35 MGOe N38 M 12.
Спецификации(1"=25. Само може да се следат препорачана пошта ќе се користат за нарачки.5 Килограми >11.5 Килограми >11.0 KOe >12 KOe 43-45 MGOe N48 13. Повеќето луѓе може да постигне повеќе од 20 кг влече сила лесно, дури и не се во професионални лаборатории. Тие не се љубезно да обработка.
Превозот Ние обезбеди бесплатен превозот за повеќето од производите.6 Килограми >11.4 KOe >19 KOe 43-45 MGOe N28 UH 10. Чувајте ги магнетите подалеку од деца.1 Килограми >10.
Детали За Производот
Со Кука
Со Прстен
Прстен со Јаже (Должината е 10 метри)
Диск Само
Countersunk Прстен
Диск со Дупка
Е ова магнетно кука доволно силни за мене?
Како тестиран, а diameter16mm како кука може да се одржи 5kg(11lbs).7 Килограми >10.7 Килограми >11. Некои од нив се со економијата на превозот и некои од нив се со изразат испорака.8 Килограми >11.4 KOe >17 KOe 38-40 MGOe N42 H 13.4 KOe >14 KOe 36-38 MGOe N40 M 12.
Magnetizing Насоки
Магнетни Карактеристики Материјал Тип Остаток Flux Density
(Br) Принудни Сила
(Hc) Внатрешна Принудна Сила (Hci) Max. За економија превозот, постојат многу опции, вклучувајќи Aliexpress Стандард Превозот, e Packet, Кореја Пост, ПОС Малезија, Посебна Линија Yanwen, итн.4 KOe >17 KOe 36-38 MGOe N40 H 12.2 Килограми >11.8 KOe >30 KOe 36-38 MGOe
Термички Карактеристики Neodymium Материјал Тип На Термичка Експанзија Coeff. Кога големината зголемува, влечење на сила зголемување драматично.6 Килограми >11.2 KOe >11 KOe 49.
Апликации и Безбедност Nd Fe B ретки земјата магнети се користат главно во мотори, генератори, поли fitters, maesuring инструменти, магнетни дискови, магнетни resonnce, сензори, linearactuators, микрофон собранија, apeakers, магнетни куки, МНР/NMR.3 Килограми >11.4 KOe >20 KOe 38-40 MGOe N42 SH 13.Димензии) и 24-Часовна Сол Спреј Тест.

Други карактеристики

Композитни:
NdFeB Магнет
Број На Модел На:
HMME
Со Дупки:
Yes
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
Обликот:
магнетни тенџере
Материјали:
NdFeB
одделение:
МОЖЕ ДА СЕ CUSOTOMIZED
Димензии:
Како што е прикажано во описите
Magnetizing:
ПРЕКУ ДЕБЕЛИНА
позлата:
NICUNI
Толеранција:
+/-0.1 MM
MOQ:
1 КОМПЈУТЕР, ПОНИСКА ЦЕНА ЗА ПОГОЛЕМА КОЛИЧИНА
is_customized:
Yes

Најдобри понуди