Нови Пристигнување OMNIBUS F4 Про V4 Лет Контролер со OSD Небото-мува

Нови Пристигнување OMNIBUS F4 Про V4 Лет Контролер со OSD Небото-мува

DEN 1918.56
 

Тековен
Количина на стоки


На Omnibus F4 Про V4 Агол лет контролер користи ICM20608 над SPI за најдобри можни лет перформанси. Со одборот амортизацијата поле, ICM20608 работи совршен под 32k Жиро јамка. Ако веќе не сте го виделе тоа, треба да проверите Josh е одличен видео запис на различни IMUs. Исто така, одборот се барометар и AB7456 OSD чип за Beta Flight интегрирани OSD.
Omnibus F4 Про Агол поддржува 3-6s LIPO директно внесување на текст, се изгради во Тековната Сензор и Моќ Филтер премногу.
Подвиг у оие :
TM32 F405 MCU, Работи Betaflight фирмверот(поддржана од v3.2)
ICM20608 Над SPI Автобус во амортизацијата кутија.
30.5x30.5mm дупки за Монтажа
Поддржува Lipo директен приклучок во (3-6 S)
Suports 5 V 1А БЕК излез(Долар)
STM32 контроли на OSD чип над SPI во DMA режим(Betaflight OSD)
Се изгради во Тековната сензор
Се изгради во Професионално ниво PDB
Се изгради во LC филтер за Камерата моќ(max 800ma)

Други карактеристики

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Материјал:
Композитен Материјал
Бренд Име:
FLIGHT-MODEL.COM
Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
HM-F4Pro
За Возило Тип:
Авионите

Најдобри понуди