ласерски цевка со дијаметар 80mm должина 1450mm 100W CO2 laser цевка стакло ласерски цевка ZuRong

ласерски цевка со дијаметар 80mm должина 1450mm 100W CO2 laser цевка стакло ласерски цевка ZuRong

DEN 11280.00
 

Тековен
Количина на стоки

Како што 60 W ласерски цевка е 1200mm или 1250mm, 80 W должина е обично 1600mm.Значајни Сечење Брзина
Јас zr CO2 laser цевка со подрумот мембрана зрак, квалитет на дизајн, да се подобри квалитетот на производот, истата сила како во споредба со другите производи на пазарот, со SPT CO2 laser цевка
сечење брзина очигледно повисока од други CO2 laser цевка. Еден од нашите основни предности е По-Услуги, ние посветена дека нашите јас zr CO2 laser цевка 150w имаат 6 месеци гаранција за вас. Resonable Цена
Јас zr CO2 laser цевка имаат обезбедување разумна цена за сите клиенти, во споредба со било кој друг CO2 laser добавувачи ,ние мислиме дека нашите производи може да ви даде вкупно поинакво искуство.
Јас zr CO2 laser цевка ,го Поздравуваме вашиот истрага. Опис На Производот : 1. На годишна продажба количество има постигнато 20000pcs на CO2 laser цевки и 2000 групи на ласерски машини сега. Општи големина CO2 Laser цевка Должина, Дијаметар Моќност 700 мм 50mm 40w 1250mm 55мм 60-70w 1250mm 80mm 80-90w 1450mm 80mm 100-110w 1650mm 80mm 130-135w 1600mm 60mm 110w 1850mm 80mm 150-155w 2000mm 80mm 160-170w Прилагодена Големина Прилагоди на Големината на одредена W Карактеристики :
1. По стоки испорака на дестинација, данокот на дестинација ќе се плати од страна на купувачот 2.

Различни големини на ласерски цевка фотографии :
Компанијата Информации : Шангај Zu Rong Ласерска Технологија Копродукции,Ltd
Zu Rong фабрика е основана во годината на 2009 година.КУПУВАЧОТ ЛИТЕРАТУРА : 1.па ние секогаш се надеваат да им обезбедиме на нашите најдобри услуги за сите на нашите купувачи. Различни моќ на ласерски цевка е, главно, се поделени во различни должини. Фабрика лоцира во ласерски индустриски парк, која била изградена од страна на нашите сопствени во Suqian градот, Jiangsu провинција, повеќе од 8000 метри квадратни. По нареди, ве молиме да обрнете внимание на пораката доаѓаат од aliexpress или мобилен.
медицинска употреба :
главно се користи во убавина, гинекологија и други област. Единствен Облик Дизајн
Јас zr CO2 laser цевка мора Неговата уникатна структура, не само одржување на изгледот на CO2 laser цевка убавина, но, исто така, прави flexural капацитет на цевка тело варијанта множат, така што CO2 laser цевка работа стабилност во голема мера се подобри.

Други карактеристики

Број На Модел На:
ZR041
Бренд Име:
ZR
Место на Потекло:
Кина,Шангај
Материјал:
оптичко стакло
Должина:
1450MM
Дијаметар:
80mm
Животен век:
10000hours
Катализатор:
Yes
Гаранција:
шест месеци
Номинална моќност:
100-110W
Функција:
Ласерско Сечење и Гравирање

Најдобри понуди