Yobang Безбедност домашно Видео Врата Телефон Doorphones 7Inch Боја Следи Видео Спогодба Систем Rfid Видео Врата За 6 Апартмани

Yobang Безбедност домашно Видео Врата Телефон Doorphones 7Inch Боја Следи Видео Спогодба Систем Rfid Видео

DEN 20667.00
DEN 22464.00
 

Тековен
Количина на стоки


Кога некој притиснете го копчето за повик за надворешна единица, тоа ќе активни затворен монитор, мониторот ќе се вклучи, прстен и да покаже на видео надвор. Мода и убав дизајн,кој исто така може да се користи за декорација на вашиот дом по дом. Така можете да видите кој е надвор, а Потоа можете да притиснете на одговор копче на мониторот да се зборува со луѓе надвор, го отклучите кодот и притиснете го копчето за одговор копчето повторно за да се стави крај на конверзија.
Оваа 2-начин на комуникација е ефтин и ефективен начин да се зборува со странец на вратата, без всушност да отворање на вратата.
Тежина : 0.
Агол на гледање : (U/D/L/R, диплома) : 60/35/70/70.
Излез : 15 V DC/1500m A.
Вграден микрофон и звучник
Адаптер : Од Монитор, DC15 V.
16-хорда мелодија прстен за опција.
Камера : 1/3 Боја CMOS Камера.Волумен, осветленоста и контрастот се прилагодливи.
Осветленоста, Chroma и Јачината на звукот прилагодливи.
Случајот : АБС Инженеринг Пластика.
Пакување Листа :
1 * паркинг (Надворешен Камера со доказ школка
6 * Внатрешна Следење
6 * Адаптер
1 * поврзување на кабел (16ft/5m)
1 * Перниче на завртки
1 * упатство
2* RFID Keyfobs
.
Димензија : Димензии : 24 х 15 х 2.
Поддршка на СМАРТ КАРТИЧКА.
Текст : AC 100-240 V 50 Hz-60 Hz.
Димензии : 122(L) x 276(W) x 45(H)mm.
Случај : Алуминиумски материјал, водоотпорна.
Резолуција : 800 X 480. 7 Инчен LCD екран притиснете копче на екранот,вратата одговарање, мониторинг и отклучување, двоен начин спогодба за Исклучување на вратата спогодба со врата dell колекции.
Затворен Следи :
Дисплеј : 7 инчен TFT LCD екран (16 : 9 dispaly). 700 TVL CMOS IR ноќ визија висока резолуција вратата следење на камера, лесно да го инсталирате,жичана конекција стабилност за домашни системи за безбедност.
Конекција : 4 cored жица (До 12 монитори). Може да се користи во апартмани, вили, хотели, канцеларии, во јавните згради.46 Kg
Отворено камера :
Камерата резолуција : 700 Lines.
Функција :
На TFT 7 инчен дигитални боја LCD екран за следење.6 cm (L x W x H).Видео поддршка спогодба 12 набљудувачите на безбедност и надзор опрема за Поддршка на RFID Функција, тоа може да се отвори за заклучување од страна на СМАРТ Картичка или RFID Keyfobs.

Други карактеристики

боја:
Црна
Samrt Дома Интерфејс:
No
Комуникациски Интерфејс:
Жичен
Екранот Големина на Екранот(инчи):
7
Сензор Големина(Инчен):
1/4
Бренд Име:
Yobang Безбедност
моќност:
110V-240V
Комплет За Конфигурација:
Еден до Шест Видео Doorphone
Одговарање На Режимот:
Hands-free
IP Камера Интерфејс:
No
Технологија:
Дигитални
Зона За Внесување:
Никој
Тип:
Спогодба Систем
Камерата тип на Сензор:
CMOS
Агол На Гледање (°):
92
Врата:
Yes
Број На Модел На:
V70D25301V6
Инсталација:
Монтирање На Ѕид
Метод На Конекција:
Жичен
Екран Тип:
боја
Водоотпорен:
Yes
Материјал:
ABS
Големина:
7 inch
моќност:
240v
Резолуција:
700TVL
Камерата:
боја
Контрола На Пристап:
Yes

Најдобри понуди