Телефон Контролирани Wifi FPV рк Летало Со 2MP Камера СП-928 јајце тип летало гласовна контрола на владата обезглавени режим на едно копче се тркалаат најдобар подарок

Телефон Контролирани Wifi FPV рк Летало Со 2MP Камера СП-928 јајце тип летало гласовна контрола на владата

DEN 2880.00
DEN 3600.00
 

Тековен
Количина на стоки


Напомена : летало donot вклучуваат контролер,тоа се контролира преку телефон
Карактеристики: Уникатен дизајн летало,посебно apprearance,можат да привлечат клиенти интерес 4 CH летало може да лета нагоре / надолу / лево / десно /напред/назад/ страна лет .Со 6 оска жиро,може автоматски да се калибрира, направи летало летаат повеќе стабилни Со wifi 2 MP камера,може да се земе слики или видео записи.Слики и видео клипови можат да бидат зачувани во меморијата на телефонот.Исто така може да го користите телефонот да се контролираат,го поддржуваат Android и Iphone Брзина профил функција : Low/High speed mode Воздух Височина на Чекање,направи летало летаат повеќе стабилна Една клучна имајќи-off/слетување/нервира Со шарени светлина,направи летало повеќе кул и убава кога летаат во текот на ноќта Две бои за избор : бела и balck за вашиот избор,можете да изберете она што ви се допаѓа Траекторијата на летот модел : Вие не може да направи песни на вашиот мобилен телефон за да го контролирате летање Гласовна контрола на владата : Гласовна Контрола летало полетување/слетување,напред/назад,лево страна лета,десната страна летаат
Пакет Листа: 1 * Quadcopte 1 * 3.7 V 400m Ah Li-Po Батерија(bult-во) 1 * Полнење преку USB Кабел 4 * Резервни Пропелер 1 * Прирачник 1*720 P WIFI камера(built-in)

Други карактеристики

боја:
Бела, Црна
Тип:
Хеликоптер
Карактеристики:
Далечински Управувач,Светкави
Воздушна Фотографија:
No
Време На Полнење:
околу 60-90mins
Возраст Опсег:
8-11 Години,> 14 години,> 8 години,12-15 Години,5-7 Години,> 6 години,Grownups
Димензии:
10-8*9.3 CM(шири)
Акција Време:
6-8mins
Состојба на Собранието:
Подготвени-to-Go
Пакетот Вклучува:
USB Кабел,Оригинална Кутија,Оперативни Инструкции,Батериите,Далечински Контролер
Моторни:
Четка Мотор
Материјал:
Пластични,Метални
Број На Модел На:
СП-928
Приклучоци Тип:
ве молиме погледнете го упатството
Далечински Растојание:
50M
Гаранција:
1 месец
Контрола На Канали:
4 Канали
Контролор На Владата:
MODE2
Извор На Енергија:
Електричен
Далечинска Контрола:
Yes
Полнење Напон:
110-240V
Контролор На Батеријата:
На летало donot вклучуваат контролер,тоа се контролира преку телефон
Бренд Име:
XINLIN SHIYE
Предупредување:
Donot стави во оган и вода

Најдобри понуди