1PC Хоризонтална Вертикална Линија Крстот Ласерски Ниво TJ-H Ротирате 360degree само - израмнување на Црвениот 5 линии 1 Точка Ласерски ниво

1PC Хоризонтална Вертикална Линија Крстот Ласерски Ниво TJ-H Ротирате 360degree само - израмнување на Црвениот

DEN 2439.84
 

Тековен
Количина на стоки


1 PC Хоризонтална Вертикална Линија Крстот Ласерски Ниво TJ-H Ротирате 360degree само - израмнување на Црвениот 5 линии 1 Точка Ласерски ниво Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Напомена : за оваа стока,имаме 2 бои пакет,зелена и портокалова,кога ќе се направи со цел, ние ќе ја испрати по случаен избор ,ви благодариме ! Оваа цена не ги вклучува батерии и tripod
Pricture покажува :
Опис Спецификации :
Производот број : FC488
Модел : TJ-H
Инфраред моќност : 5 MW
Бранова должина : 635nm
Тип : Линија Ласери
Мерење Модел : 1 хоризонтална линија/4 вертикална линија/1 точка
Големина : 9cm*11cm*19cm
Линија боја : Црвена
линија ширина : 1.5 mm/5 M&3мм/10 M
Работното растојание : Внатрешна 5 m
Водоотпорен ниво : IP 54
Автоматски израмнување : ±3°,Помалку од или еднаква на 5 секунди
Оперативен Температура : -10 C ~ +50 C
Работно време : 7 часа
Ниво на безбедност : Класа || Вертикална точност : 1mm/7 M
Хоризонтална прецизност : 1mm/7 M
Локација на точноста : 1mm/3М
Агол на точноста : 1mm/5 M
Сува батеријата
Во случај на повеќе сила, се додека инсталацијата на батеријата може да се
користи насекаде,лесен и брз
Надворешна сила полнење порта
Во случај на напојување
Без батерии, само приклучете го адаптер, plug and play
Автоматски израмнување систем
Постои мала неправда, автоматски трепка alarm, нема потреба да се грижите
Кога нивото на поставување на инструментот е нерамна, нивото ќе
автоматски аларм, аголот на позитивни и негативни 3 степени, во рамките на
неколку секунди да се игра, хит совршен ниво на линија, надвор од опсегот на
3 степени ќе биде предупредување, прозорецот светла блескави
Пакет содржина :
1 * Ласерски Ниво
1* Надворешен извор на енергија
1*Упатство
Без сува ќелија ,без Tripod

Други карактеристики

Бренд Име:
ZJMZYM
Тип:
Вертикална & Хоризонтална Ласери
Мерење Модел:
5 линии
Број На Модел На:
TJ-H
Големина:
9cm*11cm*19cm
Прецизност:
1mm/7m
Бранова должина:
635nm
Број На Производ:
FC488
Модел:
TJ-H
Инфрацрвена енергија:
5mW
Работа часа:
7 часа
боја на линија:
Црвена
Ширина На Линија:
1.5 mm/5M&3мм/10M
Агол на точноста:
1mm/5m
Вертикална прецизност:
1mm/7m
Хоризонтална прецизност:
1mm/7m
Точка точноста:
1mm/3М

Најдобри понуди