UTEK UT-8811 USB 2.0 да Сериски RS-232 DB9 9Pin Адаптер Конвертор Кабелот од 1,5 m поддршка win10

UTEK UT-8811 USB 2.0 да Сериски RS-232 DB9 9Pin Адаптер Конвертор Кабелот од 1,5 m поддршка win10

DEN 729.60
 

Тековен
Количина на стоки


● Стандарди : USB(Universal Serial Автобус)Вер:2.0
● Поддржува RS-232
● Стандардна DB9 машки конектор
● Над 1 Mbps пренос на податоци го оценувате
● USB порт-погон, нема потреба од надворешна сила
● +/-15 KV ESD заштита
● (ASIC) USB порт за сериски порт комуникација
● Оперативни температура : -40℃ 85℃
● Релативната влажност : 5% до 95%
● Поддржува Win98/Win2000/Win XP/Vista/Win7/8/10 Linux/Mac

Други карактеристики

Должина на кабел:
1.5 м
Број На Модел На:
UT-8811
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
UTEK
Тип:
Кабел Адаптер
Пакет:
No

Најдобри понуди