Tectra 2 парчиња DMW-BMB9 DMW-BMB9E DMW-BMB9PP Батеријата + Дигиталниот Апарат за полнење за на Panasonic Lumix DMC FZ40K FZ45K FZ47K FZ48K FZ60 FZ70

Tectra 2 парчиња DMW-BMB9 DMW-BMB9E DMW-BMB9PP Батеријата + Дигиталниот Апарат за полнење за на Panasonic Lumix

DEN 1516.00
DEN 1783.20
 

Тековен
Количина на стоки


Tectra 2 парчиња DMW-BMB9 DMW-BMB9 E DMW-BMB9 PP Батеријата + Дигитален Апарат
за Panasonic Lumix DMC FZ40 K FZ45 K FZ47 K FZ48 K FZ60 FZ70 FZ100
DMW-BMB9 7.2 V/1200m Ah Li-ion Батерија за Камера Panasonic
Компатибилен Камери Модели :
За Panasonic Lumix DMC-FZ40 K, DMCFZ40 K, FZ40 K, DMC-FZ45 K, DMCFZ45 K, FZ45 K, DMC-FZ47 K, DMCFZ47 K, FZ47 K, DMC-FZ48 K, DMCFZ48 K, FZ48 K, DMC-FZ60, DMCFZ60, FZ60, DMC-FZ62, DMCFZ62, FZ62, DMC-FZ70, DMCFZ70, FZ70, DMC-FZ72, DMCFZ72, FZ72, DMC-FZ100 K DMCFZ100 K, FZ100 K, DMC-FZ150 K, DMCFZ150 K, FZ150 K
Пакет Се Вклучени :
2 x DMW-BMB9 DMW-BMB9 E Батерии
1 x Дигитален Апарат
1 x Автомобил Полнење Кабел
1 x AC Адаптер за Напојување Приклучете
Батеријата Карактеристики :
1. Премиум Литиум јонска клетки, Нова Батерија на Пакет
2. 100% компатибилен со оригинални DMW-BMB9 батеријата
3. Висока Густина На Енергија , Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни
4. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери
Полнење Карактеристики :
1. DMW-BMB9 DMW-BMB9 E Батеријата Наменета за Panasonic.
2. лесен за полнење на микро USB кабел Ile.
3. Overvoltage, прекуструјна, постојан струја контрола за да се спречи кратки-коло заштита.
4. Мек старт функција за да се спречи штета од големи полнење тековната кога се полни.
5. Ултра-тенок дизајн, погоден за патување и за домашна употреба, гувернерот како каунти, преносни и преносни.
Спецификација :
влез : DC 5 V / 1 A (Мин)
излез : наизменична СТРУЈА 8.4 V / 600m A
материјал : ABS + PC
Dimmension : 86x47x21mm
тежина : 68 g (& asymp; 0.15 lb)
Претпазливост :
- полнење на батерија пред користење
- Sace користи посебни држачи
- ги -pil терминали чисти
- Секогаш чувајте ја батеријата во суво место
- Направи краток спој на батеријата пакет
- Не отстранете ја батеријата пакет
- Не го изложувајте на високи температури

Други карактеристики

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
DMW-BMB9
Бренд Име:
Tectra
боја:
Црна
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата

Најдобри понуди