Hakkin 10pcs/set 30мм Мини Дијамант Виде Ножот Сребро Сечење Дискови со 2X Поврзување месо тело за Dremel Вежба Одговара Ротари Алатка

Hakkin 10pcs/set 30мм Мини Дијамант Виде Ножот Сребро Сечење Дискови со 2X Поврзување месо тело за Dremel Вежба

DEN 211.20
 

Тековен
Количина на стоки


Опис :
Направени од јаглероден челик обложена со дијаманти.
Дисковите се супер-тенок што ги прави совршени за изработка на слотови и цепнатинки и обложени на двете страни, како и околу раб.
Дијамант Обложени за Дополнителна Сила и Долг Живот на Ножеви.
Може да се користи со вашиот ротари алатка за да се намали широк спектар на материјали,како дрво, стакло, пластика, метал, мермер, ѕидарија, камен, бетон,и fiberglass.
Максимална Брзина : 20,000 ВРТЕЖИ во минута. Ве молиме додадете вода за coolant кога го користите дијамант tools.
Големина на :
Диск дијаметар : 30мм
Диск дебелина : 0.033"
Месо тело со Дијаметар : 3.0 mm(1/8")
Пакет Се Вклучени :
10 x Дијамант Обложени Тркала
2 x Mandrel

Други карактеристики

Број На Модел На:
дијамант виде ножот
Бренд Име:
Hakkin
Број на Компјутери:
10 Компјутери
DIY Материјали:
Облицовка
По завршувањето:
Други
is_customized:
Yes
Сечилото Тип:
Дијамант Ножеви
Големина:
Diamond Saw Blade
Сечилото Материјал:
Други

Најдобри понуди