HDMI Аудио Extractor Поддршка 5.1 CH 4K 3D HDMI да HDMI AC-3/audio DTS декодер за HDTV, Blu-rayDVD, DVD, PS3, Xbox 360

HDMI Аудио Extractor Поддршка 5.1 CH 4K 3D HDMI да HDMI AC-3/audio DTS декодер за HDTV, Blu-rayDVD, DVD, PS3,

DEN 2068.00
DEN 2177.28
 

Тековен
Количина на стоки

Вовед : Оваа аудио декодер може да авто конвертирате HDMI влез за да 5.1 канал аналоген аудио излез, како и поддршка за декодирање Dolby AC-3/DTS(вклучуваат 5.1 СУРОВИНИ digital audio streaming). Па тоа е широко се користат во семејствата, училиштата, плоштади, концертни сали, кина и други јавни места и да уживате во шок ефект на или DTS Dolby. Карактеристики : 1.Изгради-во високи перформанси RTOS оперативен систем и аудио декодер чип; поддршка на DTS/AC-3. 2.Супер брз започнете со пат околу 3 секунди. 3.Текст : HDMI 4.Излез : HDMI;ИСТОК,CEN,СР,SL,FR,FL; 3,5 mm приклучок за Слушалки Порт 5.HDMI Влез Резолуција : До [email protected] Hz;[email protected] Hz. 6.HDMI да се постигне синхронизација на аудио сигнал декодира. Постојат ПОМИНЕ/2.0 CH/5.1 CH три видови на аудио режим опции. 7.Авто декодира AC-3/DTS (LPCM/PCM/RAW) влезниот сигнал, без било каква акција. 8.Висока компатибилност : Поддршка мрежа плеер, hd телевизор, Blu-ray DVD, DVD, PS3, Xbox 360, DM500 S, DM800 HD, итн. 9.Мала Големина и Метал случај, Анти-мешање. 10.Усвојување на 6ch РКА/3.5 mm Headphone порта излез,удобен и ефикасен во употреба. 11.Поддржува 6 CH волумен синхрони прилагодување. Спецификација : HDCP Верзија : HDCP1.4 HDMI Верзија : HDMI1.4b HDMI Resolution : 21[email protected] Hz/ [email protected]/60 Hz/1080i/720p/1576i/480p/480i Поддршка Видео Боја Формат : 24bits/длабоко боја 30bit, 36bit Аудио Излез : "2 CH/5.1 CH Аналогни Аудио Max Бенд ширина : 340 MHz Max Baud Rate : 10.2 Gbps Влез/ Излез ТМД сигнал : 0.5-1.5 Volts p-p(TTL) Влез/ Излез DDC сигнал : 5 Volts p-p(TTL) Влезен Кабел Растојание : Излез на Кабел Растојание : Поддршка Аудио Формат : MP3, AC3, DTS, WAV, WMA, AAC, ALAC, FLAC, МАЈМУН, OGG, M4 A Signal Noise Ratio : 120db Стерео Изолација : 80db (1 KHZ) Каналот Дебаланс : 0db Земање мостри Стапка : 32~192 KHz проток : 16~24 Малку Одговор на Фреквенција : 20 Hz~20 KHz+/-0.7 db THD : 20 Hz~20 KHz 0.25-0.065% THD+N : 1 KHz 0.15% Школка Димензија : Прибл. 137 x 77 х 21 mm Тежина : 238g Max Моќ на струјата : 420m A адаптер формат : влез : AC(50/60 Hz)100 V-240 V; Излез : DC5 V/2 A Работна Температура : 0-70℃ Работна Влажност : 10%-80%RH(не-кондензирање) Температура на Чување : -10-80℃ Чување Влажност : 5% -90% RH(не-кондензирање) Пакет се Вклучени : 1 x HDMI Аудио Extractor 1 x Прирачник за Корисникот 1 x USB Напојување со Кабел 1 x 5 V 1А Адаптер (НИ Стандард)

Други карактеристики

боја:
Црна
Должина:
Пакување:
картонска кутија
Пакет:
Yes
Примена:
DVD Плеер,Микрофон,Компјутер,Мултимедијални
Пол:
Женски-Женски
Конектор Б:
HDMI,Оптички Интерфејс
Конектор A:
HDMI
Бренд Име:
EMK
Тип:
Speakon
Број На Модел На:
1301

Најдобри понуди