Големи сопствени 3d позадина тротоарите мода Ливчиња Кат сликарство 3D кат сликарство бања дома декорација Beibehang

Големи сопствени 3d позадина тротоарите мода Ливчиња Кат сликарство 3D кат сликарство бања дома декорација

DEN 899.00
DEN 1248.00
 

Тековен
Количина на стоки

Ви благодариме. Ви треба за да купите 8 метри квадратни, Кога ќе се направи нарачка. Ставете го на земјата и употреба на нож за да се намали од вишокот дел и користете крпа за чистење на површината. Ве молиме додадете екстра 0. Тоа не е целата позадина.05 m на двете на должина и ширина кога ќе се пресмета . Руски пријатели, ве Молиме испратете ни го вашето целосно име и презиме; Бразилецот пријател, ве молиме испратете ни го вашиот CPF број. Вие само кора исклучување на подлога од хартија и се применуваат mural на вашиот кат или ѕид. Потоа користете крпа или сунѓер за да избришете ја површината. Во ред, кој може да го добиете она што го сакате. Откако ќе ја добиете вашата потврди големина, обично ќе брод во рок од 3 дена. (Не е за 1cm се преклопуваат дел. Мора да се знаат и сите детали пред купување на производи. Користете scraper да се направи позадина станот. Површина : (2. Ако не се обезбедени ни вашите детали custom size под цел во рок од 24 часа, Ние ќе се прилагодите на пвц самолепливи mural позадина, како на следниве стандардната големина. спреј слој од пена вода на површината.) Според ширината на секој панел на тапет, обележете го вертикални линии на теренот. И на средината на преклопување дел, користете владетел и нож за да се намали вишокот дел и излупете ги исклучи.
Земете На Гласачките Места :
Тоа е еден вид на обичај ПВЦ самолепливи водоотпорен анти-лизгање mural позадина . Ние мора да произведуваат според вашата точна големина (Должина и Ширина).
Количина 1 : 1 квадратен метар=140cm(L) x 70cm(W) (4'3" x 2'3") ft Количество 2 : 2 квадратен метар=200cm( L) x 100cm(W) (6'5" x 3'2") ft Количество 3 : 3 квадратен метар=208cm( L) x 146cm(W) (6'8" x 4'8") ft Количина 4 : 4 квадратен метар=200cm( L) x 200cm(W) (6'5" x 6'5") ft Количество 5 : 5 квадратен метар=250cm( L) x 200cm(W) (7'6" x 6'5") ft Количество 6 : 6 квадратен метар=300cm( L) x 200cm(W) (9'8" x 6'5") ft Количество 7 : 7 квадратен метар=300cm( L) x 250cm(W) (9'8" x 8'2") ft Количество 8 : 8 квадратен метар=400cm( L) x 200cm(W) (13'6" x 6'5") ft Количество 9 : 9 квадратен метар=350cm( L) x 260cm(W) (11'4" x 8'7") ft Количество 10 : 10 квадратен метар=360cm( L) x 280cm(W) (11'8" x 9'2") ft Количество 12 : 12 квадратен метар=400cm( L) x 300cm(W) (13'6" x 9'8") ft Количество 16 : 16 квадратен метар=500cm( L) x 320cm(W) (16'4" x 10'5") ft
Опис На Производот
Слика илустрира : Чистење на теренот и бидете сигурни дека тоа е мазна и рамна.

Други карактеристики

Функција:
Водоотпорен,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,3D,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,самолепливи,животната Средина Пријателски
Винил Тапет Тип:
Хартија Назад Винил Позадини
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Стил:
Класичен
Шема:
Yes
Бренд Име:
beibehang
Површински Третман:
Exfoliator
Тип:
Винил Позадини
Број На Модел На:
Земјата позадина

Најдобри понуди