20x10ft(50cm x 300cm) HOLOGRAPHIC преносот на ТОПЛИНАТА ВИНИЛ 9 БОИ ЛЕСНО ПЛЕВЕЛ ЗА ОБЛЕКА

20x10ft(50cm x 300cm) HOLOGRAPHIC преносот на ТОПЛИНАТА ВИНИЛ 9 БОИ ЛЕСНО ПЛЕВЕЛ ЗА ОБЛЕКА

DEN 2097.00
DEN 2207.52
 

Тековен
Количина на стоки

Име на производ : Holographic преносот на Топлината Винил Материјал Тип : ПВЦ Функција : самолепливи Големина : 50x300cm Опис Holographic преносот на Топлината Винил : 1. Holographic преносот на топлината flex обезбедува сјајна призма-како и да заврши со ефект на виножито. 2. Дизајнот на holographic преносот на топлината flex изгледа различно кога тоа се гледа од различни агли.Исто така,сублимација печатење на површината од flex е можно. 3. Сублимација печатење работи на polyfabric само.Не користите ЕВА,етилен,ние сме користење на полиестер топло-топи кој е три скапи и не покажува никакви поголеми штетни материјали(средина-пријателски). 4. Одлична трајност е најголемата заслуга на филмот и се мие и се погодни за хемиско чистење. Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет : 1x Holographic преносот на Топлината Винил Како да го користите : 1.Дизајн на сликата што ја сакате со користење на компјутерски дизајн на софтвер. 2.Користење на плотер машина,се сече во огледало на сликата. 3.Плевел на лоши филмски околу сликата. 4.Место на насловната слика на местото каде што сакате да ја префрлите на облека. 5.Го поставите на топлина притиснете машина од 150°C(302°F) до 160°C(320°F). 6.Притиснете го само за 5-15 секунди на среден притисок. 7.Кога е жешко,отстранете ја полиестер поддршка филм.ПВЦ треба да бидат ладни кора answer : ___________________________ Note : Сите информации дадени на оваа страница е врз основа на нашето искуство. Ние ви препорачуваме да се изврши тест пред да стандард производство.

Други карактеристики

Бренд Име:
SUNICE
Материјал:
ПВЦ
Тип:
сјајни филм

Најдобри понуди