LED уличното осветлување 100w AC 85-265V 130-140 lm по вати

LED уличното осветлување 100w AC 85-265V 130-140 lm по вати

DEN 4560.00
 

Тековен
Количина на стоки


Led Извор На Светлина :
100 W-2 парчиња 50 W Led Чипови
Напон(V) : AC85-265 V 50/60 HZ се Користи во целиот свет
Светилка Прозрачна Ефикасност (lm/w) : 110-lm/W
Боја Направи Индекс : >90 Ра
Телото Боја : Сива
Фактор на моќ : 0.90-0.99
Температура на бојата : Топло Бела 2700-3500 K
Бела 5500-6000 K
Зрак Агол : 120 степен
Работа температура : -30 до 80
Работниот Живот (На Час) : >50000
Светилка Тело Материјал : Алуминиум
IP Оценка : IP65 Водоотпорен
Гаранција : 3 Години
Пакет : 20 W/30 W/ 50 W/100 W/150 W ПРЕДВОДЕНА од уличното осветлување

Други карактеристики

Емитуваат Боја:
Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
100W
Тип На Објект:
Уличните Светилки
Стил:
Современа
Карактеристики:
патот светилка
сертификација:
CE,RoHS
Заштита Ниво:
IP65
Тело Материјал:
Алуминиум
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
BNTLS
Гаранција:
3Years
Заврши:
Бранеа Никел
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Напон:
85-265V
Употреба:
Индустриски
Број На Модел На:
BND-ST100
Wattage:
100

Најдобри понуди