Diy Дијамант сликарство Крстот бод поставува Дијамант везови Wolf & водопад 3d плоштадот/круг вежба кристал Пејст занает DK207

Diy Дијамант сликарство Крстот бод поставува Дијамант везови Wolf & водопад 3d плоштадот/круг вежба кристал

DEN 252.00
DEN 336.00
 

Тековен
Количина на стоки

(исто како ќе го изберете)
2. Се чувствуваат слободни да ги споделите со нас, ако имате било какви прашања во врска со нашите дијамант боја производи, ние сме дваесет и четири часа во линија . Ви благодариме за изборот на Oue Продавница. Употреба : Почетна / Хотел / Канцеларија Декорација / Подарок Колекции
4.(испратено тоа брзо за вас ) П : Може ли да се направи боја дијамант од моите сопствени фотографии?
a : Да пријател, ние може да се направи на дијамант слика на која било големина и сите слики.
Мозаикот сликарство не HD слика. поголем големина ќе ефект подобро! поради мал ефект е лоша, мала големина за почетници и деца да вежбаат, ви благодариме !
Diy Дијамант сликарство Крстот бод поставува Дијамант везови Wolf & водопад 3d плоштадот/круг вежба кристал Пејст занает DK207 Нови Fash Европската Дијамант Сликарство ве Молиме обидете се да cloose вашите очи , Слика кога спалната соба дневна соба и бебе соба . така што голема големина ќе биде подобар ефект. ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме не двоумете се да ни даде 5 ѕвезди. Можете да изберете еден стил ви се допаѓа . П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна дијамант везови и Квадрат дијамант везови . Големина : 20x20cm,20x25cm,30x30cm,30x40cm,40x50cm и да дејствува.
Дијаманти во големина е за 2,5 * 2. П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена .Answer : ___________________________ NOTE : мозаик сликарство не HD слика, тие се различни, различен стил.
Дијамант слика : 4-Совршен чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор.(Ве молиме имајте во предвид ) П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор ."
П : Дали дијамант вежба платно заврши ? A : Драг пријател , сите наши производи се во целосна вежба сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант .

Други карактеристики

Големина:
20X20CM Round, 25X25CM Round, 30X30CM Round, 40X40CM Round, 50X50CM Round, 60X60CM Round, 20X20CM Square, 25X25CM Square, 30X30CM Square, 40X40CM Square, 50X50CM Square, 60X60CM Square
Стил:
Модерна
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Шаблон Тип:
Животните
Надворешното Пакување:
Торба
Број на Бои:
10-60
Употреба:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,трпезарија
Поставете Тип:
крстот бод
Техника:
diy дијамант сликарство
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
Материјал:
Смола Rhinestones
Рамка:
Формулиран
Тип:
дијамант везови
Стил:
Рачно изработени занаетчиски

Најдобри понуди