AC напон 220V 1CH Безжична Реле Далечински Светлина Switch Микро Радио Контрола Вклучите Далечинското Предавателот Приемник Учење Кодот

AC напон 220V 1CH Безжична Реле Далечински Светлина Switch Микро Радио Контрола Вклучите Далечинското Предавателот

DEN 609.00
DEN 966.24
 

Тековен
Количина на стоки

Предавателот Далечински Управувач Растојание : 50 M/150ft (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки.1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател ) Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување Притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер, индикаторот трепка два пати и се исклучува. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315/433 Mhz Напојување : батерија (НЕ се Вклучуваат) 2.притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : AC напон 220 V Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC Чувствителност : -105 d Bm Оперативни Температура : -10'C ~ +60'C PCB Големина : 31*36*17mm Излез начин : Бутване, Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Контрола на Владата : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА . Delete remote control метод : Чувајте притискање на учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани.(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател).
Пакување листа : 1 x Приемник 2 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)
. Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код. ( 1 channel switch( приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател). Притиснете го копчето за учење копчето за едно време, на индикатор светлото филтерот за да го исклучите. Учење и отстранување метод : 1. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .
AC напон 220 V 1 CH Безжична Реле Далечински Светлина Switch Микро Радио Контрола Вклучите Далечинското Предавателот Приемник Учење Кодот
Објектот Descripti на : Спецификација :
1.

Други карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1 година
Далечински Растојание:
20-200m
тековната:
10A
Карактеристики:
микро приемник
Број На Модел На:
1000M-220mn-T2
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Кодирање тип:
Учење кодот
Фреквенција:
315/433MHZ

Најдобри понуди