led Табела Светилка со LED дисплеј Маса Светилка Преносни LED читање светилка Со Календар Часовник Флексибилни Модерниот канцеларија светилка Dimmable

led Табела Светилка со LED дисплеј Маса Светилка Преносни LED читање светилка Со Календар Часовник Флексибилни

DEN 1927.00
DEN 2240.16
 

Тековен
Количина на стоки


LED Табела Светилка Функции :
Користени Материјали : ABS+Метал+PS
Тип на Прекинувач : со Допир
Број на Чекори (ако Dimmable) : 5
Влезен Напон : 100-240 V, 50/60 Hz
Вкупно Wattage : 5 W
LED количина : 10 PCS SMD 5050 бела боја Led +4 ПАРЧИЊА SMD 5050 жолта боја Led диоди
Боја Температура на Располагање за овој Објект : 3300-5500
Сијалица Животниот Век : 40000 Часа
Напојување : DC5 V/1000m A
LED Табела Светилка Предности :
1.Еко-пријателски-меркур бесплатно, без зрачење, низок јаглерод
2.Eyeprotection : униформа и мека светлина ефект, анти-заслепуваат, да се ублажат визуелна замор
3.3-C температура на светлина режими, применливи за различни студиски&режими на работа
4.Врвен светлина квалитет : со висок светлост светлина ефект, висока чистота, висока боја рендерирање
5.Ефикасна топлина дисипација
6.Флексибилни и rotatable светилка за рака, го осветлуваат супер широк агол
7.Energysaving : ниска потрошувачка на енергија, низок деградација, се заштеди и до 80% енергија
8.Долг животен век(повеќе од 35, 000 часа)
LED Табела Светилка Технички Параметри :
Модел : СС-888 A
Материјали : ABS+Метал+PS
Домување Боја : бела,
Максимална wattage : 5 W
Светилка температура на бојата : 5500 K +3000 K
Светилка живот до : 35, 000 HRS
Светилка осветленост : Прозрачна флукс, 300 LM
Светилка за осветлување : >1500lux 30 CM
Боја рендерирање индекс : > 80 RA
Светилка напојување : DC 5 V 1А
Dimmable : Да
УПОТРЕБА : канцеларија,дома,студија соба,детска ..
Гаранција : 12months
Календар LED Маса Светилка
Dimmable LED Маса Светилка
Количка за LED Маса Светилка
Dimmable Осветленост LED Маса Светилка
Со Часовникот ,Температурата,Времето ,Датумот

Други карактеристики

Тип На Објект:
Биро Светилки
Материјал:
PP/Пластика
Заврши:
Полиран Челик
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Напон:
90-260V
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
YJBCo
Е dimmable:
Yes
Број На Модел На:
СС-888A
Тело Материјал:
ABS
Извор На Светлина:
LED Светилки
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Стил:
Арт Деко
Тип На Прекинувач:
Притисни Копче За Префрлување
Гаранција:
2
Сенка Тип:
Матирано Стакло
Карактеристики:
Око за заштита LED светилка за читање

Најдобри понуди