Jinan фабрика снабдување cnc рутер машина евтини/камен гравирање cnc рутер, cnc рутер колекции за продажба

Jinan фабрика снабдување cnc рутер машина евтини/камен гравирање cnc рутер, cnc рутер колекции за продажба

DEN 307200.00
 

Тековен
Количина на стоки

175 мм,4mm,6mm
Систем за контрола
DSP, USB присутен
Команда
G-код, Uoo, mmg, plt, HPGL
Водење на собна температура
0-45°C
Релативната влажност
30%-75%
Изборни предмети
Ротари оска , вакуум маса и прашина колектор
карактеристики на тешки камен cnc рутер
1.
Времето за испорака е околу 7-10 работни дена .
Пред да плаќаат,ние ќе се направи Proforma Фактура за вас.Така на машината ќе бидат тестирани и потоа го испрати за вас. Компатибилен со голем број на CAD/CAM софтвер, како што се Type3, Artcam, Castmate, Wentai, итн. Супериорен висока моќност watercooling вретено би можеле да продолжите со работа на ниско ниво на бучава, заштита стабилност за долгогодишна работа
3.затоа ние мора да се осигураме дека сите работи се подготвени,а потоа можете да го испратите со машина за вас. Автоматско масло хранење и подмачкување систем ги прави редовно одржување многу лесно. брзина на патување
8000mm/мин
Брзина гравирање
0-6000mm/мин
Механички прецизност
0.
детали фотографии на тешки камен cnc рутер
примена на тешки камен cnc рутер
Тешко материјали како мермер, гранит, вештачки камен, надгробниот камен, керамика, стакло, итн, може да биде врежано со suchmachine, за да се произведе уметности и занаети, слики, итн.
На плоштадот лизгачки блокови се на добар dustproof ефект. Потрошувачка на енергија
3. Хранење висина
120mm или поголема
Сечење дебелина на материјалот
≤40mm
Max. Сите предмети ќе се наведени таму.
Jinan фабрика снабдување cnc рутер машина евтини/камен гравирање cnc рутер, cnc рутер колекции за продажба
технички параметар на тешки камен cnc рутер
Модел :
AKS1325
X,Y-оската работна површина
1300*2500mm
Телото димензии(со заградата)
2900*1750*1400mm
Z-оската работна површина
150 или 200 мм
Max.

Други карактеристики

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKS1325
Бренд Име:
ACCTEK
работна површина:
1300*2500*200mm
Систем За Ладење:
водата систем за ладење
Вретено моќ:
5.5 kw вода систем за ладење
Контролор:
Мах 3 контролер
шини:
Тајван висок квалитет на плоштадот шини
Пренос:
Решетката и опрема
Моторни:
Stepper Мотор
Возачот:
leadshine возачот
Инвертер:
Fuling инвертер
Структура:
Тешки

Најдобри понуди