ЗЈЗ-E120 Дигитални Ласерски растојание метар 120m 400ft Меур ниво Лента мерка Површина/јачина на звук алатка Rangefinder Спектар пронаоѓач

ЗЈЗ-E120 Дигитални Ласерски растојание метар 120m 400ft Меур ниво Лента мерка Површина/јачина на звук алатка

DEN 2383.00
DEN 3135.84
 

Тековен
Количина на стоки


ЗЈЗ-E120 Дигитални Ласерски растојание метар 120m 400ft Меур ниво Лента мерка Површина/јачина на звук алатка Rangefinder Спектар пронаоѓач
Карактеристики :
Висока точност и широк опсег на мерење до 120m.
Брз мерење на растојанието, површина и волумен со едно копче операција.
Автоматско пресметување на површина и волумен.
Индиректни мерења од страна на Питагоровата теорема.
Мин/Макс далечина следење (прикаже вредност).
Лесно додавање/одземање на мерење.
Поставено предна / задна репер.
Switchable меѓу метар (m), инчен (во), нозе (ft).
Лесно таргетирање со светли ласерски покажувач.
Голем LCD екран со заднинско осветлување.
Екран осветлување и мулти-линија екран(4 линии).
100 податоците од евиденциите и отповикување функција .
Custom-Авто калибрација : -9mm на +9mm
Меур ниво опремени како дух ниво алатка.
Авто-корекција на грешка извештај технологија.
Индикација за слаба батерија.
Автоматско / рачно исклучување функција.
IP54 заштита (прашина & поздравниот доказ).
Компактен и рачни дизајн, преносни и удобен.
Широко се користи во градежништвото и индустријата, особено во големите области како што се соби, станови, згради, недвижен имот, фабрики, магацини, и слично.
Спецификации :
Мерен опсег : од 0,05 до 120m (0.16 да 400ft)
Точност : ±2mm(±0.08 инчи)
Ласерски класа : II Класа.
Ласерски тип : 635nm,
Податоци евиденција : 100 евиденција
Custom-авто calibraion : -9mm на +9mm
Температурата на работа : 0 ~ 40 °C (32 ~ 104 °F)
Продавница температура : -20 ~ 60 °C (-4 ~ 140 °F)
Автоматско исклучување : по 150 секунди
Авто отсечени ласерски : по 30 секунди
Напојување : 3 x 1.5 V AAA батерии (Не се Вклучени)
На животниот век на батеријата : up to 3000 мерења
Димензија : прибл. 118 x 54 x 28 mm (4.65 x 2.13 x 1.10 инчи)
Тежина : околу. 180 g (6.35 мл)

Други карактеристики

Мерен Опсег:
0.05 - 120M
Точност На Мерење На:
+/-2MM
Моќност Тип:
Батеријата-Напојува
Големина:
118*54*28mm
Број На Модел На:
ЗЈЗ-E120
Бренд Име:
SNDWAY

Најдобри понуди