DOITOP 1080P HDMI Порт 1 In 2 Out Splitter Адаптер Кабел 1 HDMI 2 HDMI Аудио Vedio Конвертор-Кабел за PS3 DVD ТВ PC #3

DOITOP 1080P HDMI Порт 1 In 2 Out Splitter Адаптер Кабел 1 HDMI 2 HDMI Аудио Vedio Конвертор-Кабел за PS3 DVD

DEN 341.00
DEN 426.24
 

Тековен
Количина на стоки


8302
9430 1080 P HDMI Порт Машки 2. Женски 1 In 2 Out Splitter Кабел Адаптер Конвертор 1 HDMI 2 HDMI Аудио Vedio Кабел за ТВ PC PS3
Карактеристики
Одлично за Разделување Сигнал
Се поврзува со Повеќето HDMI ™ Компатибилни Уреди
1 HDMI Машки Текст
2 HDMI Женски Излези
Лесен за користење
Овој HDMI splitter е идеален за поврзување на еден HDMI компатибилен уред (Xbox, Blueray, ДВД, PS3) на две визуелна излезни уреди.
Овој HDMI splitter зема сигнал од еден уред како што е bluray играч и ќе дадат за еден од двата излезни уреди кои се вклучени во тоа. Понекогаш имате два Телевизори или други визуелни излезни уреди кои сакате да се поврзете на bluray играч или друг уред што се користи со HDMI-кабел. Оваа splitter ви дава оваа власт. Вие сте во можност да користите една ТВ во време (cann не користите 2) , како што тоа делува како сигнал рутер за разлика од duplicator. Ова е особено добри кога ќе имаат ТВ во две одвоени соби, можете да имаат ТВ во една соба и кога сакате да се префрлите соба, вие не треба да престане да гледа на ТВ, само го вклучите еднократна дека не сте користење и префрлање на друг, и бинго! Сигналот се пренесува на ТВ во другата соба.
Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : објектот има 2 излези ,но тие cann не користите на еден ист ,Само 1 излезен уред треба да бидат активни во секое време, Прочитајте забелешка внимателно,да не го сфатат тоа по примени и ме прашуваат за наплата .
Пакет листата :
1 x HDMI Две Начин Splitter
8311

Други карактеристики

Должина:
22cm
Бренд Име:
DOITOP
Пол:
Машко-Женски
Број На Модел На:
аудио кабел адаптер
Конектор A:
HDMI
Конектор Б:
HDMI
Тип:
HDMI Кабли
Примена:
Проектор,DVD Плеер,Мултимедијални,Телевизија,Камера,ТВ КУТИЈА,Монитор,Компјутер,Засилувач
Пакување:
Polybag
Надворешниот Дијаметар:
22CM
оклопна:
Не-Заштитени
Пакет:
No
Пакет:
Пакет 1
Функција:
HDMI2.0
Примена:
За PS3

Најдобри понуди