Diy Дијамант сликарство Цвет шумски девојка Крстот бод Комплет везови Плоштадот/тркалезна мозаик Целосна покрие Занаети Дома Декор DK220

Diy Дијамант сликарство Цвет шумски девојка Крстот бод Комплет везови Плоштадот/тркалезна мозаик Целосна

DEN 249.00
DEN 336.00
 

Тековен
Количина на стоки

ако дијаманти не е доволно, можете да не контактирате директно .Хуманизација боја retrieval операција повеќе погодно. ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме не двоумете се да ни даде 5 ѕвезди. Употреба : Почетна / Хотел / Канцеларија Декорација / Подарок Колекции
4.
Мозаикот сликарство не HD слика.5 mm (како што се на Пиксели од сликата). Сите дијамант сликарство се спакувани и за вас , клиентите треба своите рачно изработени, не е завршена, ние обезбеди потребните алатки и материјали. Ве молиме не двоумете се да уживате во чувството на целото семејство diy тоа togethger Содржина : 1.
Дијамант слика : 5-Висока вискозност и Доволно Дијамант
1* Ние користиме двострано лепило на вискозитет, не е лесно да се падне дијаманти
2* Висок квалитет сјајна плоштадот дијамант,никогаш нема да избледи
. Сите се виси на diy дијамант сликарство на вашето семејство . производи имаат многу дијаманти, таму ќе може да се имаат мал дел на дефекти, секоја слика, ние ќе ви испрати дополнителна 20% -30% дијаманти . Пакет : Целосна вежба, памук платно, алатки
Ве Молиме Имајте Во Предвид :
1.
Дијамант слика : 4-Совршен чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор. (пребарување "costom" во мојата продавница)
П : Како можам да го испратам мојот сопствени фотографии за вас?
A : Почитувани, можете да ја внесете во пораката центар и кликнете на "" Испратите фотографија "" за да ја испратите вашата сопствена слика за мене. ние секогаш внимателно проверете пред испраќање на стоката, сепак на производи може да добијат отштета за време на испорака време.
За Круг дијамант
За плоштадот дијамант
Дијамант слика : 1-Висок Квалитет Дијамант
Дијамант слика : 2-HD Слика платно со Висок defintion сликарство платно појасни. ве молиме остатокот увери купување .(Ве молиме имајте во предвид ) П : Што е вид на пакет се користи за да сликарството ? A : Драг пријател , сите наши производи се добро спакувани , ( Свиткан во Хартиени кеси) , ние ќе ги пакет carfully befoer на стоки испратени надвор .

Други карактеристики

Големина:
20X20CM Round, 25X25CM Round, 30X30CM Round, 40X40CM Round, 50X50CM Round, 60X60CM Round, 20X20CM Square, 25X25CM Square, 30X30CM Square, 40X40CM Square, 50X50CM Square, 60X60CM Square
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Портрет
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Надворешното Пакување:
Торба
Број на Бои:
10-60
Употреба:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,трпезарија
Поставете Тип:
крстот бод
Техника:
diy дијамант сликарство
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
Материјал:
Смола Rhinestones
Рамка:
Формулиран
Тип:
дијамант везови
Стил:
Рачно изработени занаетчиски

Најдобри понуди