3 инчен RS232 кина цена пос 80 термички печатач возачот поддршка на ЛОГОТО Графички преземете десктоп печатач машина се користи во ресторан

3 инчен RS232 кина цена пос 80 термички печатач возачот поддршка на ЛОГОТО Графички преземете десктоп печатач

DEN 3360.00
 

Тековен
Количина на стоки


3 инчен RS232 кина цена пос 80 термички печатач возачот поддршка на ЛОГОТО Графички преземете десктоп печатач машина се користи во ресторан
Печатење метод
Директна термичка
Печати ширина
72mm
Колона капацитет
576 точки/линија 512 точки/линија
Брзина на печатење
300мм/s
Интерфејс
сериски
Печатење на хартија
79. Вашиот конзистентна поддршка propels нас да прават нашите најдобри за вас.0 mm ( 24×24 точки )
Машина
Авто машина
Целосна или делумна ( Изборен)
Баркод Карактер
Продолжување
карактер
лист
PC347 ( Стандард Европа )、 Катакана 、 PC850 ( Повеќејазична )、 PC860 ( португалски )、 PC863 ( Канада-француски )、 PC865 ( Нордиските )、 Западна Европа 、 грчки 、 хебрејски 、 Источна Европа 、 Иран 、 WPC1252 、 PC866 ( Кирилица#2 )、 PC852 ( Latin2 )、 PC858 、 Iran II 、 латвиски 、 арапски 、 PT151 ( 1251 )
Типови на бар-кодот
UPC-A/UPC-E/JAN13 ( EAN13 ) /JAN8 ( EAN8/CODE39/ITF/CODABAR/CODE93/CODE128
2 D кодот
QR Кодот
Баферот
Влезниот бафер
2048k бајти
NV Флеш
256k бајти
Моќност
Моќ адаптер
Текст : AC 110 V/220 V, 50 ~ 60 Hz
Извор на енергија
Излез : 24 V DC/2. 2, Секој нов клиент кој ни даде 5-започнете со коментари и додава нашата продавница за неговите/нејзините омилени продавници можат да Уживаат во 5%
попуст на неговата/нејзината следна цел. 2, Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 дена од денот на нарачката.1 mm ( 9×17 точки ) Кинески,традиционален Кинески : 3.
1, Ние ги Охрабруваме Нашите Клиенти да им Даде на сите нас 5-ѕвезда рејтингот ако нашите производи и услуги ги задоволи вас.0 mm ( 12×24 точки ) Фонт Б : 1.5
Парични фиока излез
DC 25 V/1 A
Физички карактеристики
Тежина
1.5 mm×φ80mm
Линија проред
3.75 mm (Прилагодливи со команди)
Колона број
80mm хартија : големината на Буквите Е - 42 колони или 48 колони/Font Б - 56 колони или 64 колони/ Кинески,традиционален Кинески - 21 колони или 24 колони
Карактер големина
ANK , Фонт На : 1.60 KG
Димензии
190×145×145mm (D×W×H)
Животната Средина Барања
Работна околина
Температура (0 ~ 45) влажност(10 ~ 80%)
Складирање на животната средина
Emperature(-10 ~ 60 ℃ ) влажност(10 ~ 80%)
Сигурност
Машина живот
1million намалувања
Печатач главата живот
100 КИЛОМЕТРИ
1, прифаќаме Alipay, Запад Унија, T/T, Сите Големи Кредитни Картички се прифаќаат Therough Безбедна Уплатата ЗАЧУВАМ.

Други карактеристики

Двострано Печатење:
No
Напон:
100-240V
Употреба:
Приемот Печатач
Брзината На Печатење:
40ppm
Тежина:
2.3kg
Max. Резолуција:
203dpi
Потрошен Тип:
Црна Прав Еден
Стил:
Црна и Бела
По продажба на Услуги:
Продавница Три Гаранции
Поддржува Мрежа За Печатење:
No
Број На Модел На:
ХС-E81S
Црна Брзината На Печатење:
300мм/s
Интерфејс Тип:
Сериски порти
Хартија Храна Режим:
Се Тркалаат Храна
Бренд Име:
Honeprt
Примена:
За Комерцијални
Големина:
24*21*16cm
Макс. Големина На Хартија:
80mm
Тип:
термички приемот печатач

Најдобри понуди