10 Компјутери Бакар Лемење со Шрафцигер Железо Совети Лемење, Заварување Главата 900M-T-I Доведе Слободно - L057 Нова жешка

10 Компјутери Бакар Лемење со Шрафцигер Железо Совети Лемење, Заварување Главата 900M-T-I Доведе Слободно -

DEN 169.00
DEN 211.20
 

Тековен
Количина на стоки


Опис : Бакар лемење совети се погодни за пониска температура лемење како тие не се галвански и склони кон оксидација. Овој тип е супер остри со своите поени во облик како игла која е погодна за направена изработка со нега под ниски температури. Добие овој сет на совети и направете ја вашата лемење работа полесно Функција : Овие совети се направени од бакар и не electroplated, лесно да се калај и diamagnetic, погоден за пониска температура лемење. Тоа е супер остриот вид кој се вклопува направена за изработка, лемење во тесен простор или ревидирање на калај мост која произлегува од чип лемење. Не го оставајте вашиот железо работи за часови и часови ако не го користите. Ова може да се направи совет добие црна оксид капак. Обидете се да тин на совет како тоа загрева. Ако го оставиме тоа на премногу долг или да ја стартувате тоа премногу жешка тоа ќе изгори надвор лемење и да одат црна повторно. Овие лемење совети се погодни за 936, 937 лемење станици, итн. За storaging користи железо совети : Користете сунѓер за чистење на железо совет Завиткајте ги со калај лемење го исклучите снабдувањето со електрична енергија и да чекаат додека не се излади се Стави железо пенкало на железо shelve Спецификација : Материјал : Бакар Боја : Бакар Модел : 900 M-T-I Температура Опсег : 200-480° Применуваат за : 936, 937 лемење станица, итн. Надворешниот Дијаметар : прибл. 6.7 mm / 0.26" Внатрешен Дијаметар : прибл. 4.0 mm / 0.16" Должина : околу. 43cm / 16.93" Количина : 1 Pack(10 Парчиња) Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет Содржина : 1 Pack(10 Парчиња) x Железо Совети

Други карактеристики

Бренд Име:
BENGU
Број На Модел На:
Q81C1A30946
is_customized:
see information

Најдобри понуди