НОВАТА 1.3 OLED модул 128X64 1.3 7 пина SPI Комуникација бела боја 1.3 инчен OLEDDisplay Модул за arduino

НОВАТА 1.3 OLED модул 128X64 1.3 7 пина SPI Комуникација бела боја 1.3 инчен OLEDDisplay Модул за arduino

DEN 240.00
 

Тековен
Количина на стоки


НОВАТА 1.3" OLED модул 128 X64 1.3" 7 пина SPI Комуникација бела боја 1.3 инчен OLEDDisplay Модул за arduino
Карактеристики
1 Не треба светлото, тоа може да биде само прозрачна
2 Резолуција : 128*64 (како LCD12864, но овој производ е остар повеќе интензивна)
3 Голема визуелна агол : 160 степени
4 Поддржува многу за контрола на чип : целосно компатибилен со 51 серија, MSP430 серија, STM32, ООП чип (голем број на рутини достапни за референца)
5 Ултра ниска потрошувачка на енергија : 0.08 W нормално осветлување на цел екран, full screen display Кинески знаци за 0,06 W (далеку под TFT, LCD итн.)
6 Возачот чипови : SSD1106 компатибилен со SSD1306
7 Широк напон поддршка : без каква било измена, директна поддршка за 3 V ~ 5 V DC
8 работна температура : -30 ~70 степен
10 IO зафаќа помалку : користење на SPI или ЖИТО комуникација режимот, до толку долго како 4 IO порт може да се вози
11 Не фонт : користете модули софтвер за да земе збор
12 unsoldered pin

Други карактеристики

Бренд Име:
mrmraket
Компатибилен Марка/Модел:
Никој

Најдобри понуди