CO2 Гас Аналитичар Детектор TGas-1031-CO2 високи перформанси Дигитални Јаглерод Диоксид Метар Тестер на on-line гас предавателот

CO2 Гас Аналитичар Детектор TGas-1031-CO2 високи перформанси Дигитални Јаглерод Диоксид Метар Тестер на on-line

DEN 26654.00
DEN 29616.00
 

Тековен
Количина на стоки


Краток вовед TGas-1031 Серија Запалива, Токсични и Штетни Гас Предавателот може да континуирано мерење на концентрација на сајтот гас, а се конвертира концентрација сигнал во 4-20m A излез.5 ppm 1ppm TGas-1031-NH3 0-100ppm 20ppm-30ppm 30ppm-70ppm 25ppm 50ppm TGas-1031-НЕ 0-250ppm 20ppm-50ppm 50ppm-100ppm 25ppm 50ppm TGas-1031-NO2 0-100ppm 1ppm-2ppm 2ppm-5ppm 1ppm 2ppm TGas-1031-HCN 0-30ppm 5ppm-10ppm 10ppm-15ppm 5ppm 10ppm TGas-1031-PH3 0-1ppm 0.5%том TGas-1031-КО-1 0-500ppm 25ppm~100ppm 100ppm~500ppm 35ppm 200ppm TGas-1031-КО-2 0-1000ppm 25ppm~100ppm 100ppm~500ppm 35ppm 200ppm TGas-1031-CO2-1 0-5%vol 1000-2500ppm 2500-5000ppm 1500ppm 2500ppm TGas-1031-CO2-2 0-20%vol 4%-8% 8%-16% 5% 10% TGas-1031-CO2-3 0-65%vol 13%-26% 26%-52% 15% 30% TGas-1031-CO2-4 0-100% vol 20%- 40% 40-80% 30% 50% TGas-1031-H2 S 0-100ppm 5ppm-15ppm 15ppm-30ppm 10ppm 15ppm TGas-1031-SO2 0-100ppm 1ppm-3ppm 3ppm-10ppm 2ppm 5ppm TGas-1031-CL2 0-20ppm 0. S Повторливост 2% Мерен опсег се Однесуваат на lectotype табела за детали Лебдат Нула лебдат : плус-minus2%F. Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Автоматска промена на стареење крива на сензорот, одржување на постојана аларм чувствителност 5. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден, Доколку вие не го добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно да ја пратите вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Анти-труење тип гас сензор со висока чувствителност 4. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект.
Испорака Детали Ние Брод на Worldide, освен APO/FPO Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена времето за Испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 работен ден Плаќање Ние accpet Alipay и Paypal, Кредитни картички, Пари Booker, T/T, Western Union,тука Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.Два вида на факултативен начин на напојување, вклучително и централизирана тип собирнички и независни област тип 2. Кога сензорот ја губи функцијата на следење на аларм поради стареењето, на детектор е способен за автоматско препознавање и алармот, па како ефикасно да се избегне недостасува извештај. Висока и ниска концентрација на алармот, вршење реално време следење на гас 3., како и отровни и штетни гас Мерење прецизност плус-минус 5%F.

Други карактеристики

DIY Материјали:
Електрични
Со LCD Екран Или Не:
Yes
Гас Тип:
CO2
Број На Модел На:
TGas-1031-CO2
Мерен Опсег:
0-500ppm
Горниот Аларм Поставување На Граница:
100ppm~500ppm
Долниот Аларм Поставување На Граница:
25ppm~100ppm
Долниот Аларм Точка:
35ppm
Горниот Аларм Точка:
200ppm
Мерење прецизност:
плус-минус 5%F. S
Метод на примерок :
Дифузија
Повторливост:
2%
Време На Одговор:
Земја на потекло:
CN

Најдобри понуди